15-07-202017:47

Ольга Оніщук: Запорукою ефективної протидії рейдерству є обрання правильного способу захисту своїх прав

Під час експертного виступу на онлайн-аукціоні з продажу готелю «Дніпро» заступниця Міністра юстиції з питань державної реєстрації Ольга Оніщук розповіла про захист в Україні прав інвесторів та бізнесу.

Як зазначила заступниця Міністра, рейдерство — один із серйозних ризик-факторів для бізнесу та іноземних інвесторів. Одним із завдань Міністерства юстиції, зокрема і Офісу протидії рейдерству, є реагування на порушення у сфері державної реєстрації — протидія незаконним реєстраційним діям, за допомогою яких  відбувається атака на бізнес або незаконне заволодіння майном.

«Запорукою ефективності і результативності протидії рейдерству є обрання правильного  способу захисту своїх прав. Адміністративний порядок оскарження реєстраційних дій, власне механізм звернення до Мін’юсту,  є ефективним і оперативним механізмом, який дозволяє швидко (в окремих випадках — протягом доби) відреагувати на можливі порушення у сфері державної реєстрації», - наголосила Ольга Оніщук.

Водночас вона зауважила, що тоді, коли такий порядок застосувати неможливо, для ефективного захисту своїх прав потрібно звертатися до суду. Наприклад, якщо з моменту, коли особа дізналася чи могла дізнатися про незаконні реєстраційні дії, минуло більше 60 днів, тобто були пропущені строки для адміністративного оскарження.

«При цьому не слід забувати про превентивні заходи — елементарні правила майнової і корпоративної гігієни. Для представників бізнесу — це, насамперед, належне оформлення установчих документів, зокрема статутів, в яких варто передбачити антирейдерські запобіжники», – додала заступниця Міністра.