18-05-202312:30

Онлайн-реєстрація нерухомості: послугу відновлено!

Відновлено надання сервісної послуги з подачі електронних заяв у сфері державної реєстрації прав у ДРРП (Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно) на об'єкти нерухомого майна, права власності на які виникли та зареєстровані в установленому законом порядку до 01.01.2013 (тобто, до запровадження ДРРП у 2013 році).

Відтепер послуга буде доступна в м. Луцьк Волинської області, а також в межах 10 регіонів: Львівська, Одеська, Тернопільська, Харківська, Хмельницька, Чернігівська, Закарпатська, Рівненська, Дніпропетровська та Київська області.

Надалі перелік регіонів, де діятиме така послуга, буде розширюватися.

Отже, щоб онлайн зареєструвати нерухомість, треба:

  • на порталі Дія обрати послугу «Державна реєстрація прав на нерухоме майно»;
  • внести необхідну інформацію та скани документів;
  • підписати заяву електронним підписом.

Після цього реєстратор самостійно надішле запит у БТІ, а потім внесе дані у реєстр. Про результат вас повідомлять листом на електронну пошту.

Реєстрація нерухомості є підтвердженням, що саме ви — законний власник нерухомого майна. Тож, шахраї не зможуть підробити документи і привласнити його собі. 

А в умовах повномасштабної війни онлайн-реєстрація майна набула ще більшої актуальності. Адже чимало архівів бюро технічної інвентаризації (БТІ), де зараз і зберігається більшість відомостей про нерухомість, знищили або розікрали окупанти. 

Тож, внесення відомостей в електронний реєстр допоможе максимально убезпечити ваші дані. Інформація ніколи не загубиться і не буде знищена, на відміну від паперових архівів.

Послугу реалізовано ДП «Національні інформаційні системи» Міністерства юстиції України спільно з Міністерством цифрової трансформації України за підтримки програми EGAP Фонду Східна Європа, що фінансується урядом Швейцарії.