21-04-201615:04

Онлайн сервіси Мін’юсту з реєстрації бізнесу віднині можна отримати на порталі державних послуг igov.org.ua

За словами Павла Петренка, весь світ рухається в напрямку до переведення сервісів у мережу Інтернет та до електронного урядування. 

«Ми пішли шляхом переведення усіх сервісів в онлайн режим. Минулого року ми зробили перші кроки, коли перевели в режим онлайн отримання інформації з реєстрів бізнесу та нерухомості. Наші громадяни зразу почали користуватися цими послугами. Менше ніж за рік понад 50% сервісів перейшли в онлайн. Станом на сьогодні близько мільйона українців скористалися платними онлайн сервісами», - зазначив очільник Мін’юсту.

Другим кроком, за його словами, стало переведення в онлайн режим тих сервісів, які стосуються народження дитини, одруження, зміни прізвища та мають постійний високий попит серед українських громадян.

Третім кроком має стати запровадження додаткових сервісів, які роблять послуги Міністерства юстиції ще більш комфортними.

«Вже незабаром ми презентуємо найбільш очікувані сервіси для бізнесу: зміну директора, зміну виду діяльності та інші. Наразі ці сервіси можна отримати виключно звернувшись до нотаріуса чи реєстратора, а це близько 2 млн контактів щорічно. У системі реєстрації нерухомості ми запустимо сервіс, який дасть можливість власнику нерухомості отримувати інформацію про те, хто цікавився його майном», - наголосив Міністр юстиції.

Він також висловив сподівання, що вірус змін, який є зараз в Міністерстві юстиції, має розповсюдитися на всю країну.

«Ми й надалі продовжуватимемо цю роботу. Я переконаний, що Україна вже незабаром увійде в трійку лідерів у Європі у напрямку розвитку електронного урядування», - заявив Павло Петренко.

Дмитро Дубілет у свою чергу поінформував, що послуги з реєстрації бізнесу є найбільш затребуваними серед українців. 

«Ми запускаємо в рамках порталу державних послуг iGov дві нові послуги, які є найбільш затребуваними згідно з опитуваннями українців. Це державна реєстрація фізичної особи-підприємця та державна реєстрація юридичної особи. Відсьогодні зробити це можна буквально в декілька кліків через iGov», - зауважив координатор волонтерського проекту iGov.

Він також подякував Міністерству юстиції за активну роботу в цьому напрямку, без якої запуск даних сервісів був би неможливим. 

«Це унікальне відомство, яке найактивніше займається дерегуляцією та децентралізацією своїх функцій», - зазначив Дмитро Дубілет.

Натомість Юрій Голік заявив, що запровадження таких функцій і є тими самими реформами, яких так очікують в Україні.

«У нас всі запитують, де реформи і де децентралізація. Ось на цьому конкретному прикладі ми демонструємо, що реформи і децентралізація в країні є. Все залежить лише від 3 складових. Перша – воля центрального органу влади, у даному випадку Міністества юстиції. Друге – це воля конкретного керівника регіону, в даному випадку очільника Дніпропетровської ОДА. Третє – це ті не байдужі люди, які все це роблять на сайті, і ця робота не коштує жодної копійки для держави», - наголосив Юрій Голік.

Він також висловив сподівання, що всі міністерства будуть такими ж креативними і працюватимуть у цьому напрямку так само злагоджено як Міністерство юстиції.