31-12-202011:38

Оперативна робота органів ДВС змусила боржника сплатити 267 тис грн аліментів

Органи державної виконавчої служби Міністерства юстиції упродовж минулого тижня стягнули 170 млн грн аліментів. З них, 35,9млн грн проблемної заборгованості, яка стягнута державними виконавцями завдяки застосуванню до боржників встановлених Законом обмежень: позбавлення права виїзду за межі України, права керування транспортними засобами, права користування вогнепальною зброєю та права полювання, накладення арешту на майно, притягнення боржника до відбування суспільно корисних робіт.

Так, на виконанні в Обухівському міськрайонному відділі державної виконавчої служби Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) з жовтня 2019 року перебувало виконавче провадження про стягнення аліментів на утримання доньки починаючи з червня 2013 року.

Під час спроби боржника здійснити реалізацію транспортного засобу, який перебував у розшуку за постановою державного виконавця, автомобіль затримано та поставлено на штраф майданчик.

У зв’язку з чим, боржником погашено заборгованість до повноліття дитини у сумі 267 799 грн, з яких штраф – 89 266 грн, крім того сплачено виконавчий збір у сумі 17 853 грн.

Органи державної виконавчої служби Міністерства юстиції з початку 2020 року стягнули 6,3 млрд грн аліментів. З них 1,5 млрд грн стягнуто державними виконавцями завдяки застосуванню до боржників встановлених Законом обмежень.