21-07-202115:20

Органи державної виконавчої служби змусили боржника сплатити 11-річний борг з аліментів

Органи державної виконавчої служби Міністерства юстиції упродовж минулого тижня стягнули 144,2 млн грн аліментів. З них 29,1 млн грн проблемної заборгованості, яка стягнута державними виконавцями завдяки застосуванню до боржників встановлених законом обмежень: позбавлення права виїзду за межі України, права керування транспортними засобами, права користування вогнепальною зброєю та права полювання, накладення арешту на майно, притягнення боржника до відбування суспільно корисних робіт.

Так, на виконанні у Лутугинському районному відділі державної виконавчої служби Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) з травня 2010 року перебувало виконавче провадження про стягнення аліментів на утримання дитини.

Для забезпечення вимог щодо сплати аліментів, державним виконавцем до боржника було застосовано заходи, передбачені частиною 9 статті 71 Закону України «Про виконавче провадження». Після невдалої спроби боржника перетнути державний кордон, заборгованість з аліментів у сумі – 147 325 грн було погашено в повному обсязі. Також боржник сплатив штраф у сумі – 35 671 грн та виконавчий збір у сумі – 14 732 грн.

Органи державної виконавчої служби Міністерства юстиції з початку 2021 року стягнули 3,5 млрд грн аліментних платежів. З них 698,6 млн грн стягнуто державними виконавцями завдяки застосуванню до боржників встановлених законом обмежень.