16-07-202114:00

Органи державної виконавчої служби змусили боржника сплатити 13-річний борг з аліментів

Органи державної виконавчої служби Міністерства юстиції упродовж минулого тижня стягнули 114,1 млн грн аліментів. З них 23,7 млн грн проблемної заборгованості, яка стягнута державними виконавцями завдяки застосуванню до боржників встановлених законом обмежень: позбавлення права виїзду за межі України, права керування транспортними засобами, права користування вогнепальною зброєю та права полювання, накладення арешту на майно, притягнення боржника до відбування суспільно корисних робіт.

Так, на виконанні у Луцькому відділі державної виконавчої служби Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів) з травня 2008 року перебувало виконавче провадження про стягнення аліментів на утримання 2 дітей.

Державним виконавцем внесено боржника до Єдиного реєстру боржників, винесено постанови про обмеження боржника у праві виїзду за кордон, у праві керування транспортними засобами, у праві користування зброєю та у праві полювання.

Боржник, маючи намір працевлаштуватись водієм, був змушений сплатити заборгованість по аліментах у сумі – 128 964 грн, штраф у сумі – 58 302 грн та виконавчий збір у сумі – 12 880 грн.

Органи державної виконавчої служби Міністерства юстиції з початку 2021 року стягнули 3,3 млрд грн аліментних платежів. З них 669,4 млн грн стягнуто державними виконавцями завдяки застосуванню до боржників встановлених законом обмежень.