18-08-202109:04

Органи державної виконавчої служби змусили боржника сплатити 13-річний борг з аліментів

Органи державної виконавчої служби Міністерства юстиції упродовж минулого тижня стягнули 146,2 млн грн аліментів. З них 29,5 млн грн проблемної заборгованості, яка стягнута державними виконавцями завдяки застосуванню до боржників встановлених законом обмежень: позбавлення права виїзду за межі України, права керування транспортними засобами, права користування вогнепальною зброєю та права полювання, накладення арешту на майно, притягнення боржника до відбування суспільно корисних робіт.

Так, на виконанні у Дніпровському відділі державної виконавчої служби у місті Запоріжжі Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) з березня 2014 року перебувало виконавче провадження про стягнення аліментів на утримання 2 дітей, починаючи з серпня 2008 року.

Заборгованість по аліментах складала – 161 480 грн.

Державним виконавцем внесено боржника до Єдиного реєстру боржників та винесено постанови про обмеження боржника у праві виїзду за кордон, у праві керування транспортними засобами, у праві користування зброєю та у праві полювання. Крім того, державним виконавцем винесено постанову про арешт коштів боржника.

Завдяки застосуванню встановлених законом обмежень, боржник в повному обсязі погасив заборгованість 161 480 грн, сплатив штраф 80 740 грн та виконавчий збір у сумі 16 148 грн.

Органи державної виконавчої служби Міністерства юстиції з початку 2021 року стягнули 4 млрд грн аліментних платежів. З них 814,1 млн грн стягнуто державними виконавцями завдяки застосуванню до боржників встановлених законом обмежень.