29-07-202112:54

Органи державної виконавчої служби змусили боржника сплатити 3-річний борг з аліментів

Органи державної виконавчої служби Міністерства юстиції упродовж минулого тижня стягнули 131,1 млн грн аліментів. З них 26,4 млн грн проблемної заборгованості, яка стягнута державними виконавцями завдяки застосуванню до боржників встановлених законом обмежень: позбавлення права виїзду за межі України, права керування транспортними засобами, права користування вогнепальною зброєю та права полювання, накладення арешту на майно, притягнення боржника до відбування суспільно корисних робіт.

Так, на виконанні у Першому Малиновському відділі державної виконавчої служби у місті Одесі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) з липня 2019 року перебувало виконавче провадження про стягнення аліментів на утримання дитини у твердій грошовій сумі – 4 000 грн, починаючи з квітня 2018 року.

Заборгованість по виконавчому документу була визначена судом у сумі 278 810 грн.

Для забезпечення вимог щодо сплати аліментів, державним виконавцем до боржника застосовано заходи, передбачені частиною 9 статті 71 Закону України «Про виконавче провадження».

У зв’язку із наміром перетнути кордон України боржник сплатив заборгованість по аліментах у  повному обсязі.

Органи державної виконавчої служби Міністерства юстиції з початку 2021 року стягнули 3,6 млрд грн аліментних платежів. З них 725 млн грн стягнуто державними виконавцями завдяки застосуванню до боржників встановлених законом обмежень.