09-09-202115:23

Органи державної виконавчої служби змусили боржника сплатити 6-річний борг з аліментів

Органи державної виконавчої служби Міністерства юстиції упродовж минулого тижня стягнули 131,2 млн грн аліментів. З них 27,8 млн грн проблемної заборгованості, яка стягнута державними виконавцями завдяки застосуванню до боржників встановлених законом обмежень: позбавлення права виїзду за межі України, права керування транспортними засобами, права користування вогнепальною зброєю та права полювання, накладення арешту на майно, притягнення боржника до відбування суспільно корисних робіт.

Так, на виконанні у Зарічному відділі державної виконавчої служби у місті Суми Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Суми) з червня 2015 року перебувало виконавче провадження про стягнення аліментів на утримання двох дітей.

Державним виконавцем внесено боржника до Єдиного реєстру боржників та накладено арешт на рахунки боржника. Крім того, винесено постанови про обмеження боржника у праві виїзду за кордон, у праві керування транспортними засобами, у праві користування зброєю та у праві полювання.

Завдяки застосуванню встановлених законом обмежень, боржник в повному обсязі погасив заборгованість - 198 854 грн, сплатив штраф 99 427 грн та виконавчий збір у сумі 19 885 грн.

Органи державної виконавчої служби Міністерства юстиції з початку 2021 року стягнули 4,4 млрд грн аліментних платежів. З них 899 млн грн стягнуто державними виконавцями завдяки застосуванню до боржників встановлених законом обмежень.