05-08-202116:55

Органи державної виконавчої служби змусили боржника сплатити 9-річний борг з аліментів

Органи державної виконавчої служби Міністерства юстиції упродовж минулого тижня стягнули 155,2 млн грн аліментів. З них 33,3 млн грн проблемної заборгованості, яка стягнута державними виконавцями завдяки застосуванню до боржників встановлених законом обмежень: позбавлення права виїзду за межі України, права керування транспортними засобами, права користування вогнепальною зброєю та права полювання, накладення арешту на майно, притягнення боржника до відбування суспільно корисних робіт.

Так, на виконанні у Рахівському відділі державної виконавчої служби у Рахівському районі Закарпатської області Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Івано-Франківськ) з червня 2012 року перебувало виконавче провадження про стягнення аліментів на утримання 4 дітей, починаючи з грудня 2011 року.

З метою запобігання можливого відчуження майна, належного боржнику, державним виконавцем винесена постанова про арешт майна боржника та оголошення заборони на його відчуження, відомості про обтяження майна, належного боржнику зареєстровані у відповідних Державних реєстрах.

Для забезпечення вимог щодо сплати аліментів, державним виконавцем до боржника також застосовано заходи, передбачені частиною 9 статті 71 Закону України «Про виконавче провадження».

У зв’язку з тим, що боржник мав намір працевлаштуватись за кордоном був змушений сплатити заборгованість по аліментах у сумі – 312 636,29 грн, штраф у сумі – 124 169,99 грн та виконавчий збір у сумі – 31 263,70 грн.

Органи державної виконавчої служби Міністерства юстиції з початку 2021 року стягнули 3,8 млрд грн аліментних платежів. З них 758,3 млн грн стягнуто державними виконавцями завдяки застосуванню до боржників встановлених законом обмежень.