09-02-202115:02

Органи ДВС змусили боржника сплатити аліменти за 6 років

Органи державної виконавчої служби Міністерства юстиції упродовж минулого тижня стягнули 106 млн грн аліментів. З них, 21,4 млн грн проблемної заборгованості, яка стягнута державними виконавцями завдяки застосуванню до боржників встановлених Законом обмежень: позбавлення права виїзду за межі України, права керування транспортними засобами, права користування вогнепальною зброєю та права полювання, накладення арешту на майно, притягнення боржника до відбування суспільно корисних робіт.

Так, на виконанні у Києво-Святошинському районному відділі державної виконавчої служби Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) з липня 2015 року перебувало виконавче провадження про стягнення аліментів на утримання дитини, починаючи з квітня 2015 року.

Державним виконавцем було внесено боржника до Єдиного реєстру боржників, винесено постанови про обмеження боржника у праві виїзду за кордон, у праві керування транспортними засобами, у праві користування зброєю та у праві полювання.

Задля запобігання можливого відчуження майна, належного боржнику, винесена постанова про арешт майна боржника та оголошення заборони на його відчуження, відомості про обтяження майна, належного боржнику, зареєстровані у відповідних Державних реєстрах.

Крім того, державним виконавцем винесено постанови про арешт коштів боржника та про розшук майна боржника – транспортного засобу.

Після вжитих заходів боржником сплачено заборгованість по аліментах у сумі – 119 700 грн, штраф у сумі – 62 209 грн та виконавчий збір у сумі – 12 442 грн.

Органи державної виконавчої служби Міністерства юстиції з початку 2021 року стягнули 493,4 млн грн аліментних платежів. З них 92,4 млн грн стягнуто державними виконавцями завдяки застосуванню до боржників встановлених Законом обмежень.