11-08-202012:38

Органи ДВС змусили депутата облради сплатити понад 500 тис грн аліментів

Органи державної виконавчої служби Міністерства юстиції упродовж минулого тижня стягнули 128,8 млн грн аліментів. З них, 33,8 млн грн  проблемної заборгованості, яка стягнута державними виконавцями завдяки застосуванню до боржників встановлених Законом обмежень: позбавлення права виїзду за межі України, права керування транспортними засобами, права користування вогнепальною зброєю та права полювання, накладення арешту на майно, притягнення боржника до відбування суспільно корисних робіт.

Так, у Другому відділі державної виконавчої служби у місті Хмельницькому Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Хмельницький) перебувє виконавче провадження про збільшення розміру аліментів з 10 000 грн до 20 000 грн, які підлягають стягненню щомісячно на утримання дитини, починаючи з травня 2018 року.

Задля виконання рішення суду державним виконавцем винесено постанову про арешт коштів боржника, постанову про розшук транспортного засобу боржника. Крім того, виконавцем до боржника застосовано заходи, передбачені частиною 9 статті 71 Закону України «Про виконавче провадження» та встановлено місце роботи – депутат обласної ради.

Після вжитих заходів, боржником сплачено заборгованість 545 806 грн.

У Новосанжарському відділі державної виконавчої служби Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) державний виконавець змусив боржника погасити 6-річну заборгованість зі сплати аліментів. Виконавче провадження про стягнення аліментів на утримання двох дітей перебувало у відділі з березня 2014 року.

Державним виконавцем до боржника застосовано встановлені Законом обмеження. З метою запобігання можливого відчуження майна, належного боржнику, державним виконавцем винесена постанова про арешт майна боржника та оголошення заборони на його відчуження, відомості про обтяження майна, належного боржнику зареєстровані у відповідних Державних реєстрах.

У зв’язку з тим, що боржник мав намір оформити права спадщини, він змушений був сплатити заборгованість у сумі 192 864 грн, штраф у сумі
64 426 грн та 19 286 грн – виконавчого збору.

На виконанні у Ржищівському міському відділі державної виконавчої служби Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) з серпня 2019 року перебувало виконавче провадження про стягнення аліментів у розмірі 1/3 частини всіх видів заробітку (доходу) щомісячно на утримання дітей.

Задля виконання рішення суду, державним виконавцем винесено постанову про арешт майна боржника та оголошення заборони на його відчуження. 5 серпня 2020 року стягувачка повідомила, що боржник повністю погасив заборгованість у сумі 259 200 грн.

Органи державної виконавчої служби Міністерства юстиції з початку 2020 року стягнули 3,5 млрд грн аліментів. З них 834,3 млн грн стягнуто державними виконавцями завдяки застосуванню до боржників встановлених Законом обмежень.