04-08-202013:00

Органи ДВС змусили погасити 12-річну заборгованість зі сплати аліментів

Органи державної виконавчої служби Міністерства юстиції упродовж минулого тижня стягнули 127,3 млн грн аліментів. З них 35,4 млн грн проблемної  заборгованості, яка стягнута державними виконавцями завдяки застосуванню до боржників встановлених Законом обмежень: позбавлення права виїзду за межі України, права керування транспортними засобами, права користування вогнепальною зброєю та права полювання, накладення арешту на майно,  притягнення боржника до відбування суспільно корисних робіт.

Так, на виконанні у Борщівському районному відділі державної виконавчої служби Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Івано-Франківськ) перебувало виконавче провадження про стягнення аліментів на дитину у розмірі 700 грн щомісячно починаючи з 28 травня 2008 року.

Державним виконавцем до боржника застосовано заходи, передбачені частиною 9 статті 71 Закону України «Про виконавче провадження». У зв’язку з тим, що боржник мав намір виїхати на тимчасові роботи за межі України, задля зняття обмежень змушений був сплатити заборгованість у сумі 165 524 грн.

У Дарницькому районному відділі державної виконавчої служби (м. Київ) державним виконавцем стягнуто заборгованість із сплати аліментів, яка почала утворюватися у вересні 2018 року.

Після направлення державним виконавцем вимоги про сплату боргу та попередження про можливе застосування встановлених законом обмежень, боржником надано квитанції про сплату аліментів на суму 199 706 грн.

Органи державної виконавчої служби Міністерства юстиції з початку 2020 року стягнули 3,4 млрд грн аліментів. З них 800,5 млн грн стягнуто державними виконавцями завдяки застосуванню до боржників встановлених Законом обмежень.