22-07-202009:00

Органи ДВС змусили погасити 9-річну заборгованість зі сплати аліментів

Ефективне застосування до боржників тимчасових обмежень, передбачених Законом України «Про виконавче провадження», дозволяє органам державної виконавчої служби Міністерства юстиції щотижня стягувати десятки мільйонів гривень проблемної заборгованості зі сплати аліментів. 

Так, у Петропавлівському районному відділі державної виконавчої служби Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) стягнуто заборгованість зі сплати аліментів, яка виникла з липня 2011 року. Станом на 1 липня 2020 року боржник мав сплатити 243 592 грн.

Після вжиття державним виконавцем заходів, передбачених пунктами 9, 12 статті 71 Закону України «Про виконавче провадження», а саме: позбавлення права виїзду за межі України, права керування транспортними засобами, права користування вогнепальною зброєю та права полювання,  накладення арешту на майно та після прийняття судом рішення про притягнення боржника до відбування суспільно корисних робіт, боржником сплачено заборгованість у повному обсязі, в тому числі і штраф у сумі
52 933 грн.

На виконанні в Ужгородському міському відділі державної виконавчої служби Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Івано-Франківськ) перебуває виконавче провадження про стягнення аліментів на утримання 2 дітей.

Державним виконавцем до боржника застосовано заходи, передбачені частиною 9 статті 71 Закону України «Про виконавче провадження». У зв’язку з цим, боржником сплачено 126 500 грн боргу по аліментах та штраф у сумі 63 250 грн.

Загалом з 6 по 10 липня органами Державної виконавчої служби Міністерства юстиції стягнуто 128,2 млн грн аліментів. З них 27,3 млн грн стягнуто завдяки застосуванню встановлених Законом обмежень.