За словами першого заступника Міністра юстиції Наталії Севостьянової, прийняті законодавчі зміни забезпечать реформування пенітенціарної системи, яку запустив Мін’юст.
«Завдяки прийняттю цього закону ми можемо дати старт одній з головних новацій реформи пенітенціарної системи – запровадженню системи пробації. Це дасть можливість нашій системі відбування покарань відійти від репресивних методів радянської доби та створити умови для нормального повернення ув’язнених до життя у суспільстві», - зазначила вона.
Вона переконана: ефективна робота спеціалістів системи пробації із засудженими допоможе українцям, які зробили помилку, подолати агресію, знайти роботу та своє місце у суспільстві. А значить, мінімізує кількість повторних вчинень злочинів.
«Ми вже запровадили систему пробації в рамках пілотного проекту для неповнолітніх. Результат нас вразив. 99% малолітніх правопорушників не вчинили повторних правопорушень. Це той результат, який наблизить нашу пенітенціарну систему до європейських стандартів, де головним є виправлення людини, яка зробила помилку», - заявила Наталія Севостьянова.
Закон на практиці дає можливість впровадити в Україні пробацію як систему наглядових та соціально-виховних заходів, які застосовуються за рішенням суду та відповідно до закону до засуджених.
Документ також конкретизує порядок та умови відбування покарання у виді обмеження та позбавлення волі, усуває розбіжності між нормами Кримінально-виконавчого кодексу України, встановлює кримінальну відповідальність за ухилення від відбування деяких покарань та гуманізує кримінально-виконавче законодавство.