07-03-201811:33

Павло Петренко: Майже три чверті співробітників Мін'юсту - представниці прекрасної половини людства

Поки весь світ бореться за гендерну рівність, Міністерство юстиції вже зараз є прикладом того, наскільки ефективними у своїй діяльності є представниці прекрасної статі. З 1124 співробітників центрального апарату Міністерства юстиції 72% (806) – жінки.

«Ці дані вщент розбивають твердження, що юстиція – не жіноча справа. Ми цінуємо і пишаємося кожною жінкою, яка працює в Міністерстві юстиції. Вони не лише найчарівніша частина відомства, а й справжні фахівці у сфері права, завдяки щоденній роботі яких запроваджуються зміни в державі», - наголосив Міністр юстиції Павло Петренко.

Як відомо, зауважив очільник Мін’юсту, відомство є одним з найбільш активних захисників прав жінок.

Так, минулого року було розроблено та прийнято закон #ЧужихДітейНеБуває, який посилює відповідальність неплатників аліментів. Адже ні для кого не секрет, що в таких випадках, як правило, самостійно ростити наше майбутнє покоління доводиться саме жінкам.

Закон діє з 6 лютого і вже демонструє перші позитивні результати. Відкрито доступ до реєстру неплатників аліментів, які мають заборгованість понад 3 місяці. Створено оперативні штаби та мобільні групи в 4 областях, які мають найбільші проблеми з несплатою аліментів.

Окрім того, Міністерство юстиції стало лобістом законопроектів №2227 та №2229, які роблять нульовою толерантність суспільства до домашнього насильства, а також піднімають до рангу державних гарантій захист жертв домашнього насильства, роботу з кривдниками. Вони вже прийняті та підписані Президентом.

Наразі триває розробка нормативних актів, за якими, крім фізичного насильства, буде кваліфіковано як злочин сексуальне, психологічне та економічне насильства.

«Наш обов'язок – поважати і цінувати жінок кожного дня, а не лише 8 березня», - зауважив Павло Петренко.

 

Посилання: https://minjust.gov.ua/watch/privitannya-pavla-petrenka-jinok-minyustu-zi-svyatom-vesni