12-04-201816:33

Павло Петренко обговорив хід реформ в Україні з європейськими політиками

Під час міжнародної конференції «Продовження реформи системи Європейської конвенції захисту прав людини – кращий баланс, покращений захист» Міністр юстиції Павло Петренко провів низку зустрічей з європейськими політиками: Генеральним секретарем Ради Європи Турбйорном Ягландом, Міністром юстиції Королівства Данії Сьореном Пап Поульсеном, Міністром юстиції та захисту прав споживачів ФРН Катаріною Барлі, Міністром юстиції Республіки Молдова Вікторією Іфтоді.

Під час зустрічей було обговорено реформування судової системи України, яка має забезпечити наших громадян справедливими рішеннями у прийнятні строки.

"Жодна з європейських країн не проводила такої  масштабної судової реформи у такі короткі строки. Ми же маємо новий склад Верховного суду України, а вже за деякий час зміни відбудуться у місцевих судах. Важливою складовою доступу до правосуддя є створення в Україні повноцінної систем безоплатної правової допомоги, яка дає можливість кожному українцю, не залежно від статків, отримати адвокатський захист у суді", - зазначив Павло Петренко.

Павло Петренко також поінформував європейських колег про реформу 

системи виконання судових рішень.

«Без ефективного виконання судових рішень ми не зможемо домогтися справедливості на національному рівні. А значить українці й далі звертатимуться за захистом до Європейського суду з прав людини», - сказав Міністр юстиції.

Виконання Україною рішень ЄСПЛ було серед головних тем для обговорення. Європейські колеги відзначили прогрес України у сфері захисту прав людини та реальні результати роботи у напрямку погашення заборгованості за рішеннями Європейського суду з прав людини.

«Нині ми не маємо жодних боргів за прийнятими раніше рішеннями, а виплати за поточними проходять у тримісячний термін», - наголосив очільник Мін’юсту.