22-10-201816:15

Павло Петренко підписав угоду про співпрацю Мін’юсту, ДП «Національні інформаційні системи» та Консорціуму OpenOwnership

Міністр юстиції Павло Петренко разом з генеральним директором ДП «Національні інформаційні системи» (НАІС) Станіславом Лур’є та заступником Голови Керівної групи OpenOwnership Маделін МакКерролл підписали Партнерську угоду щодо отримання технічної допомоги «Пілотна програма OpenOwnership» з метою реалізації проекту передачі даних про кінцевих бенефіціарів українських компаній до Глобального реєстру бенефіціарних власників (реєстр OpenOwnership).

«Партнерська угода фактично є продовженням нашої співпраці в цьому напрямку. Це наступний крок після підписання відповідного Меморандуму з міжнародною антикорупційною організацією Transparency international та Керівною групою OpenOwnership у травні минулого року», - наголосив очільник Мін’юсту.

Відповідно до угоди, Міністерство та ДП «НАІС» отримають технічну допомогу для подальшого технічного вдосконалення Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань України (ЄДР) та для розробки і імплементації нового законодавства, яке відповідатиме сучасним вимогам прозорості інформації про кінцевих бенефіціарних власників (бенефіціарну власність) в Україні.

«Наше спільне завдання – забезпечити відповідність  даних, які містяться в українському реєстрі бізнесу Стандарту даних про бенефіціарну власність (BODS). Ці дані мають відповідати ключовим критеріям якості, прозорості та здатності до машинного зчитування. Ми маємо створити підґрунтя для подальшої інтеграції цих даних до реєстру OpenOwnership», - підкреслив Павло Петренко.

За його словами, «Пілотна програма OpenOwnership» забезпечить співробітництво у напрямку передачі даних про реальних власників компаній з  ЄДР до Глобального реєстру бенефіціарних власників, а також підготовку необхідної для цього законодавчої бази.

Він зауважив, що вже незабаром буде укладено протокол обміну даними між консорціумом OpenOwnership та ДП «НАІС». Планується провести перегляд та оновлення законодавства з метою підвищення рівня відповідальності за невиконання вимог щодо зобов’язання повідомляти достовірні дані.

«Основна увага буде зосереджена на посиленні санкцій відносно керівника юридичної особи за неподання інформації про кінцевого бенефіціарного власника. Такий крок підвищить рівень відповідності даних високим міжнародним нормам та забезпечить регулярне оновлення інформації», - повідомив Павло Петренко.

Значних змін має зазнати підхід щодо деталізації інформації, яка вноситься до реєстру бізнесу.

«На законодавчому рівні буде встановлено обов’язок для юридичних осіб щодо подання інформації про структуру власності з включенням до відомостей про спосіб впливу та розмір частки статутного капіталу або відсоток права голосу бенефіціарів», - заявив очільник Мін’юсту.

За його словами, затверджено детальні план дій та розподіл функцій і обов’язків сторін.

«Ми визначили чіткі маячки з конкретними датами реалізації заходів плану. Це дасть можливість відслідковувати ефективність наших кроків та, за необхідності, швидко вносити відповідні корективи в роботу, зосереджуватися на найбільш актуальних питаннях. Сподіваюся, вже до 2020 року ми повністю інтегруємо всі дані про український бізнес до реєстру OpenOwnership », - резюмував Павло Петренко.