10-07-201818:43

Павло Петренко провів селекторну нараду щодо реалізації ініціативи #ЧужихДітейНеБуває2

Сьогодні у Мін’юсті під головуванням Міністра юстиції Павла Петренка пройшла селекторна нарада, присвячена реалізації першого пакету законодавчих ініціатив #ЧужихДітейНеБуває та підготовці до запровадження новацій, які увійшли до другого пакету законів. У нараді взяли участь керівники усіх територіальних управлінь юстиції та очільники виконавчих служб у регіонах.

«Ми маємо напрацювати конкретні механізми реалізації завдань, які стосуються імплементації другого пакету законодавчих ініціатив. Кожен державний виконавець, який працює в системі, має чітко знати, що йому необхідно зробити, аби якомога ефективніше стягнути заборгованість зі сплати аліментів – як правильно комунікувати зі стягувачем та боржником. Ключовий показник ефективності роботи виконавців – українські діти, які ростуть в неповних сім’ях, мають вчасно отримувати аліменти від батьків, які проживають не з ними», - зазначив Павло Петренко.

Він наголосив, що створена у лютому система центральних та регіональних штабів зі стягнення аліментів продовжить роботу. Мін’юст й надалі моніторитиме ефективність роботи виконавчих служб на місцях за допомогою мобільних груп, які виїжджатимуть з міністерства у регіони. Водночас буде удосконалена система навчання виконавців, яка запрацювала з початком дії першого пакету законів #ЧужихДітейНеБуває.

«Державні виконавці після набуття чинності другого пакету законів отримають оновлену технологічну карту з покроковим планом дій щодо застосування новацій. Також ключовим завданням є налагодження тісної комунікації з іншими органами, які задіяні у реалізації розроблених Мін’юстом ініціатив: прокуратурою, поліцією, прикордонниками, органами місцевої влади», - додав Міністр юстиції.

Павло Петренко підкреслив: у виконавчої служби починається напружений підготовчий період, оскільки з першого дня набуття чинності законів #ЧужихДітейНеБуває2 система органів виконання судових рішень має бути готовою на 100% до нових викликів.

«Ми маємо досягти конкретного результату – збільшити обсяг стягнених на користь українських дітей боргів зі сплати аліментів та спонукати батьків, які проживають окремо від дитини, добросовісно виконувати свої обов’язки», - зауважив Міністр юстиції.

Він також повідомив, що Міністерство юстиції вводить практику формування рейтингу державних виконавців, які продемонстрували найкращі показники стягнення заборгованості з аліментів. Такі рейтинги оприлюднюватимуться щоквартально.

«Сьогодні 23 співробітники виконавчої служби з різних регіонів, які продемонстрували найкращі результати в роботі зі стягнення заборгованості з аліментів, отримали відомчі відзнаки Кабінету міністрів та Міністерства юстиції», - заявив очільник Мін’юсту.

У ході селекторної наради було презентовано рейтинг найкращих і найгірших областей за напрямком стягнення боргів зі слати аліментів. До кращих потрапили Луганська, Волинська та Вінницька області, а серед гірших опинилися Закарпаття, Черкащина та Запоріжчина.

Заступник Міністра юстиції з питань виконавчої служби Світлана Глущенко відзначила, що реалізація першого пакету законодавчих ініціатив #ЧужихДітейНеБуває засвідчила здатність виконавчої служби ефективно працювати у сфері стягнення боргів з громадян на користь українських дітей.

«Ми сподіваємося, що вже з середини серпня почнуть діяти норми другого пакету законів #ЧужихДітейНеБуває. Тому ми маємо почати відпрацьовувати нові законодавчі ініціативи, пов’язані із питаннями захисту економічних прав дітей, вже сьогодні», - заявила Світлана Глущенко.

Фотоматеріали за посиланням: https://minjust.gov.ua/galleries/pavlo-petrenko-proviv-selektornu-naradu-z-kerivnikami-upravlin-derjavnoi-vikonavchoi-slujbi-usih-regioniv-kiiv-10-lipnya-2018-roku

Відео за посиланням: Міністр юстиції Павло Петренко про стягнення заборгованості по сплаті аліментів та виконання судових рішень

Відео за посиланням: Міністр юстиції Павло Петренко про введення рейтингу державних виконавців