05-12-201609:44

Павло Петренко виступив на панельній дискусії присвяченій боротьбі з корупцією в судах, - Мін’юст

На переконання очільника Мін’юсту, проблема корупції в судах є однією з найактуальніших для України. 25 років наші громадяни фактично не мали доступу до правосуддя – через вибудувану в судовій системі корупційну вертикаль домогтися справедливості можна було лише за певну суму.

«Усі розмови про реформи закінчувалися лише тим, що нові «реформатори» замість знищення корупційної вертикалі намагалися очолити її. Ми першими взялися за реальну судову реформу. Спільними зусиллями президента, парламенту, Уряду та величезної кількості науковців, експертів і представників громадськості, нам вдалося напрацювати реальні зміни та забезпечити їх підтримку конституційною більшістю Верховної Ради», - зауважив Міністр юстиції.

Прийняте законодавство забезпечило деполітизацію процесів призначення та переведення суддів, збільшило незалежність судової системи від зовнішніх факторів, вдосконалило процедуру відбору суддів, зробивши її повністю прозорою та відкритою, обмежило недоторканність функціональними рівнем.

«Для того, щоб потрапити до нової судової системи всім претендентам доведеться заповнити три декларації: звичну майнову декларацію, звіт про статки рідних та близьких, а також декларацію доброчесності. Всі ці дані будуть відкритими, тож громадськість на рівні з правоохоронцями зможе контролювати служителів Феміди», - наголосив Павло Петренко. 

Він також повідомив, що вже оголошено конкурс на 120 суддів нового Верховного суду. Було подано понад 1400 заявок на участь у відборі від претендентів, більшість з яких ніколи не спрацювали в системі.

«Максимум за 3 роки ми отримаємо повністю оновлену судову гілку влади. Завдяки всім запобіжникам, які передбачені реформою, українці нарешті зможуть отримати справедливість у судах», - резюмував він.