09-11-202116:05

Перш ніж продати будинок, жінці довелося погасити 10-річний борг з аліментів

Органи державної виконавчої служби Міністерства юстиції упродовж минулого тижня стягнули 133,9 млн грн аліментів. З них 27,4 млн грн проблемної заборгованості, яка стягнута державними виконавцями завдяки застосуванню до боржників встановлених законом обмежень: позбавлення права виїзду за межі України, права керування транспортними засобами, права користування вогнепальною зброєю та права полювання, накладення арешту на майно, притягнення боржника до відбування суспільно корисних робіт.

Так, на виконанні в Ічнянському відділі державної виконавчої служби у Прилуцькому районі Чернігівської області Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції  (м. Суми) перебуває виконавче провадження про стягнення з матері аліментів на користь 2 дітей, починаючи з жовтня 2010 року.

Для забезпечення вимог щодо сплати аліментів, державним виконавцем до боржниці застосовано заходи, передбачені частиною 9 статті 71 Закону України «Про виконавче провадження». Крім того, постановою державного виконавця накладено арешт на рухоме та нерухоме майно боржника, відомості внесені до Державних реєстрів речових прав рухомого та нерухомого майна.

Маючи намір реалізувати будинок, на який державним виконавцем накладено арешт, боржниця була вимушена сплатити борг у сумі 178 243 грн, 89 122 грн штрафу, 17 824 грн виконавчого збору.

Органи державної виконавчої служби Міністерства юстиції з початку 2021 року стягнули 5,7 млрд грн аліментних платежів. З них 1,2 млрд грн стягнуто державними виконавцями завдяки застосуванню до боржників встановлених законом обмежень.