06-10-202114:35

Перш ніж виїхати за кордон, боржниці довелося погасити борг з аліментів

Органи державної виконавчої служби Міністерства юстиції упродовж минулого тижня стягнули 158 млн грн аліментів. З них 34,7 млн грн проблемної заборгованості, яка стягнута державними виконавцями завдяки застосуванню до боржників встановлених законом обмежень: позбавлення права виїзду за межі України, права керування транспортними засобами, права користування вогнепальною зброєю та права полювання, накладення арешту на майно, притягнення боржника до відбування суспільно корисних робіт.

Так, на виконанні у Вільнянському відділі державної виконавчої служби у Запорізькому районі Запорізької області Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) з серпня 2016 року перебувало виконавче провадження про стягнення аліментів з матері на користь двох дітей, починаючи з липня 2009 року

Постановою державного виконавця накладено арешт на майно боржника, відомості внесені до Державних реєстрів речових прав рухомого та нерухомого майна. Крім того, для забезпечення вимог щодо сплати аліментів, державним виконавцем до боржника застосовано заходи, передбачені частиною 9 статті 71 Закону України «Про виконавче провадження».

Оскільки боржниця працює за кордоном та з метою виїхати на заробітки, їй довелось сплатити борг у сумі 171 642 грн, штраф у сумі 85 821 грн та виконавчий збір у сумі 17 164 грн.

Загалом органи державної виконавчої служби Міністерства юстиції з початку 2021 року стягнули 5,1 млрд грн аліментних платежів. З них 1 млрд грн стягнуто державними виконавцями завдяки застосуванню до боржників встановлених законом обмежень.