27-12-201817:20

Перший в Україні штаб протидії булінгу запрацював на Херсонщині

На Херсонщині за ініціативи керівника обласної юстиції Костянтина Хутковського створили перший в країні штаб протидії булінгу.

Ідею обговорили на координаційній нараді 20 листопада 2018 року, а вже 19 грудня 2018 року розпорядженням голови Херсонської ОДА штаб було офіційно створено. Очолив штаб заступник голови Херсонської державної обласної адміністрації Андрій Балонь, заступником голови штабу став головний юрист області Костянтин Хутковський.

27 грудня відбулось перше засідання антибулінгового штабу. До його складу увійшли представники Головного територіального управління юстиції у Херсонській області, Управління патрульної поліції, Управління освіти Херсонської міської ради, Головного управління Національної поліції області, Служби у справах дітей, Філії центру пробації у Херсонській області, Херсонської академії неперервної освіти, а також активісти громадської організації «Успішна жінка».

За даними управління Нацполіції Херсонщини, за 11 місяців 2018 року в школах області зареєстровано 56 випадків, які мають ознаки булінгу. Найчастіше – фізичного. І жертвами, і агресорами найчастіше ставали хлопці віком від 14 до 17 років.

Саме тому правоохоронні органи разом із фахівцями юстиції та громадськими організаціями планують проводити ще більше спільних лекцій та тематичних уроків. Долучатись до профілактики булінгу будуть і шкільні офіцери поліції, яких у Херсоні зараз троє і за ними закріплені 15 шкіл.

«Створення штабу з протидії булінгу жодним чином не покликано підмінити або заважати роботі управлінню освіти, силовим структурам або судовим органам. Штаб може лише всебічно та неупереджено розглядати факти випадків булінгу за зверненнями громадян та допомагати у випадку порушення їхніх прав шляхом надання чітких алгоритмів дій відповідно до законодавства України», – зазначив Костянтин Хутковський.

Кожна структура, яка є членом штабу, надасть власні пропозиції щодо спільної роботи.