30-05-200300:00

Підліткова злочинність в Криму протягом 2002 року знизилась на 11,3%

За підсумками минулого року число зареєстрованих злочинів, скоєних підлітками на території Автономної Республіки Крим, знизилося у порівнянні з попередніми роками на 11,3%. Про це повідомила начальник Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим Олена Федосенко під час засідання Всеукраїнської міжвідомчої координаційно-методичної ради з питань правової освіти населення (ВМКМР). Під час засідання, яке відбулося 30 травня 2003 року в м. Масандра під головуванням Міністра юстиції України Олександра Лавринович, було обговорене питання вдосконалення право освітньої роботи серед населення. Зокрема, заслухано доповідь начальника Головного кримського облуправління юстиції щодо право освітньої роботи з молоддю та подолання підліткової злочинності.

Олена Федосенко повідомила, що обласним управлінням юстиції разом з регіональними координаційно-методичними радами з питань правової освіти населення протягом 2002 року було здійснено 25403 профілактичні заходи, спрямованих на можливе попередження правопорушень серед неповнолітніх.

Так, спільно із співробітниками відділів у справах неповнолітніх, праці і соціального захисту, відділами кримінальної міліції у справах неповнолітніх співробітниками прокуратури та відділами освіти і культури на території Автономії було прочитано 16584 лекції на правову тематику, 5777 вікторин, 1312 оглядів-конкурсів, 53 брейн-рингів, 43 відеолекторія, спрямованих на можливе упередження порушень серед неповнолітніх. На території Автономії створено "Лабораторію правового і превентивного виховання неповнолітніх", до складу якої увійшли працівники управління юстиції, співробітники відділів освіти і загальноосвітніх шкіл Криму, працівники Кримського республіканського інституту післядипломної освіти. У 2003 році "Лабораторія" має намір розробити методичні рекомендації, зокрема, щодо превентивного виховання дітей та батьків з неблагополучних сімей, направлених на можливе попередження правопорушень у цьому прошарку, як то безпритульність та бродяжництво.

Олена Федосенко поінформувала, що серед 7955 неповнолітніх, доставлених у райвідділи внутрішніх справ у 2002 році за скоєння різного виду злочинів, найпоширенішим є бродяжництво - 3495 випадки, вживання наркотичних засобів - 696 випадків, дрібне хуліганство - 483 випадки, вживання алкогольних напоїв - 421 випадок.

Всеукраїнська МКМР постановила вивчить, узагальнити та поширювати кримський досвід щодо попередження підліткової злочинності, підвищення культури та правосвідомості підлітків.

Міністр юстиції України Олександр Лавринович наголосив на першочерговості профілактичної роботи в підлітковому середовищі з метою зменшення тенденцій до правопорушень. На думку Міністра юстиції, питання ювенальної юстиції в умовах сучасної ситуації в Україні щодо правопорушень серед неповнолітніх набувають надзвичайної ваги і вимагають особливої уваги з боку держави.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua