27-03-200300:00

Підписано Договір між Україною та Республікою Куба про правові відносини та правову допомогу в цивільних та кримінальних справах

27 березня 2003 року в рамках офіційного візиту в Україну міністра закордонних справ Республіки Куба Філіпе Переса Роке підписано Договір між Україною та Республікою Куба про правові відносини та правову допомогу в цивільних та кримінальних справах. З українського боку Договір підписав Міністр юстиції України Олександр Лавринович, з кубинського - Філіпе Перес Роке. Підписання відбулося в Києві, в Міністерстві закордонних справ України.

Як прокоментував прес-службі Мін\'юсту Міністр юстиції України, зазначений Договір відноситься до міжнародних договорів України міждержавного характеру. Укладення цього Договору надасть можливість громадянам однієї Договірної Сторони користуватися на території другої Договірної Сторони у відношенні своїх особистих і майнових прав таким самим правовим захистом, як і громадяни цієї Договірної Сторони. Те ж стосується юридичних осіб, створених відповідно до законодавства однієї із Договірних Сторін. Визначено, що установи юстиції (суд, прокуратура, нотаріат та інші установи, до компетенції яких відносяться цивільні і кримінальні справи) Договірних Сторін надають взаємно правову допомогу у цивільних і кримінальних справах відповідно до положень цього Договору.

До моменту підписання правові відносини між Україною та Республікою Куба щодо надання правової допомоги у цивільних та кримінальних справах врегульовані не були.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua