19-09-202316:14

Підписано новий міжнародної договір з Польщею про взаємне виконання покарань

У вівторок, 19 вересня 2023 року, у м. Варшава заступниця Міністра юстиції Ірина Мудра підписала від імені України Протокол між Україною і Республікою Польща про внесення змін до Договору між Україною і Республікою Польща про правову допомогу та правові відносини у цивільних і кримінальних справах від 24 травня 1993 року.

«Для України це перший договір, що регулює міжнародне співробітництво з метою виконання покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, призначених судами за вчинення кримінальних або адміністративних правопорушень»,  — зазначила заступниця Міністра юстиції України Ірина Мудра.

Розширення двостороннього співробітництва щодо взаємного визнання та виконання таких рішень відповідає інтересам Договірних Сторін щодо дотримання принципу невідворотності покарання, беручи до уваги те, що відповідні покарання і стягнення, зокрема грошові, призначені судом стосовно іноземців, які проживають за кордоном, залишаються невиконаними, а також враховуючи збільшення кількості громадян України, які перебувають на території Республіки Польща.

Протокол доповнює новою главою чинний міждержавний двосторонній Договір і створює правовий механізм для взаємодії компетентних органів Польщі і України при передачі виконання рішень, постановлених судами Договірних Сторін у зв’язку з вчиненням кримінальних або адміністративних правопорушень, щодо покарань та заходів, не пов’язаних з позбавленням волі (штраф, громадські або виправні роботи, позбавлення права, конфіскація).

Текст проєкту Протоколу розроблений з урахуванням актів ЄС у сфері виконання рішень щодо кримінальних або адміністративних правопорушень (зокрема, Рамкове рішення Ради від 24 лютого 2005 року № 2005/214/JHA щодо застосування принципу взаємного визнання до фінансових покарань; Рамкове рішення Ради від 23 жовтня 2009 року № 2009/829/JHA щодо застосування між Державами-членами Європейського Союзу принципу взаємного визнання рішень щодо заходів нагляду в якості альтернативи тимчасовому триманню під вартою).

Церемонія відбулась у приміщенні Міністерства юстиції Республіки Польща за участю Надзвичайного і Повноваженого Посла України в Республіці Польща В.Зварича.

Повноваження на підписання Протоколу від імені України надано Розпорядженням Президента України від 12.09.2023 № 156/2023-рп.