13-08-200300:00

Порушення законодавства, виявлені Мін’юстом у держустановах, усуваються

У ході проведених Міністерством юстиції України перевірок дотримання державними установами та органами виконавчої влади законодавства про державну реєстрацію нормативно-правових актів, виявлено ряд порушень. Як повідомив прес-службі Мін’юсту в. о. Міністра юстиції Анатолій Заєць, у Державному комітеті України з будівництва та архітектури діяли 4 нормативні документи, які не відповідали вимогам чинної постанови Кабміну України “Про затвердження Положення про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади”.

Зокрема, наказ Держбуду від 27.09.2002 № 52 “Про затвердження Регламенту розгляду та погодження Держбудом України інвестиційних програм і проектів будівництва, які затверджуються Кабінетом Міністрів”. Після перевірки нормативно-правовий акт із зазначеного питання зареєстровано в Мін’юсті. Решта 3 документи скасовані у встановленому порядку. У Головному управлінні державної служби України, виявлено 2 акти, які підлягали державній реєстрації, проте на реєстрацію не подавались. За інформацією Головдержслужби, зазначені документи приводяться у відповідність до чинного законодавства та готуються до реєстрації.

У райдержадміністраціях Подільського, Шевченківського та Дарницького районів столиці виявлено 7 діючих актів, які застосовувались без державної реєстрації. На сьогодні Подільська райдержадміністрація м. Києва зареєструвала в районному управлінні юстиції 2 розпорядження. Шевченківська та Дарницька райдержадміністрації скасували 5 розпоряджень. Натомість видано та зареєстровано районними управліннями юстиції 4 нові акти. А розпорядження Шевченківської райдержадміністрації від 25.09.2002 № 1680 “Про затвердження Положення про штаб з ліквідації надзвичайної ситуації техногенного та природного характеру”, яке видано з перевищенням компетенції, скасоване.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua