04-05-202317:44

Повідомлення про проведення кваліфікаційного іспиту на право на заняття нотаріальною діяльністю Вищою кваліфікаційною комісією нотаріату при Міністерстві юстиції України

Вища кваліфікаційна комісія нотаріату при Міністерстві юстиції України (далі – Комісія) повідомляє, що кваліфікаційний іспит на право на заняття нотаріальною діяльністю відбудеться 13 червня 2023 року о 10 год. 00 хв. у приміщенні Конгресно-виставкового центру «Парковий» за адресою: м. Київ, Паркова дорога, 16 a.

Кінцевий строк подачі документів до територіального органу Міністерства юстиції до 24 травня 2023 року.

Реєстрація осіб з 8:30 до 09:45.

Додаткова інформація

У разі зміни графіка, а також місця проведення кваліфікаційного іспиту на право на заняття нотаріальною діяльністю (далі - кваліфікаційний іспит) Комісія не пізніше ніж за добу повідомляє про це осіб, допущених до його складання, шляхом розміщення відповідного повідомлення на офіційному вебсайті Міністерства юстиції України (пункт 16 Порядку допуску осіб до складання кваліфікаційного іспиту та проведення кваліфікаційного іспиту Вищою кваліфікаційною комісією нотаріату, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 28 липня 2011 року № 1905/5, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 28 липня 2011 року за № 926/19664 (зі змінами) (далі – Порядок).

Кваліфікаційний іспит буде проведено з дотриманням усіх протиепідеміологічних заходів та санітарних правил, а також соціальної дистанції, у захисній споруді цивільного стану.

Звертаємо увагу, що 21 квітня 2023 року набрали чинності зміни до Порядку, внесені наказом Міністерства юстиції України від 14 квітня 2023 року № 1356/5 «Про затвердження Змін до Порядку допуску осіб до складання кваліфікаційного іспиту та проведення кваліфікаційного іспиту Вищою кваліфікаційною комісією нотаріату», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 17 квітня 2023 року за № 635/39691.

Змінами передбачено, що у період дії воєнного або надзвичайного стану особа, яка має намір складати кваліфікаційний іспит, подає заяву про внесення до Комісії подання про її допуск до складання кваліфікаційного іспиту (далі – заява) до будь-якого територіального органу Міністерства юстиції незалежно від зареєстрованого або задекларованого місця свого проживання (місця взяття на облік внутрішньо переміщеної особи).

Також, змінено перелік документів, які додаються до заяви.

Крім того, збільшено час на виконання практичної частини електронного анонімного тестування на 30 хвилин, таким чином загальний час тестування становить чотири години тридцять хвилин.

Відповідно до пункту 23 Порядку зразок екзаменаційних завдань та перелік тестових питань теоретичної частини електронного анонімного тестування розміщується на офіційному вебсайті Міністерства юстиції України.

Ситуаційні завдання та практичні завдання практичної частини електронного анонімного тестування, варіанти відповідей на тестові питання теоретичної частини та ситуаційні завдання, практичні завдання практичної частини електронного анонімного тестування оприлюдненню не підлягають.