05-11-201816:09

Правова допомога для людей з вадами слуху стала доступнішою

Відтепер люди з порушенням слуху матимуть можливість у більш зручний для себе спосіб отримати безоплатну правову допомогу на базі Четвертого київського місцевого центру з надання БВПД. Допоможе в цьому перекладач жестової мови ConnectPRO.

Планшет з установленим додатком ConnectPRO для обслуговування людей з порушенням слуху надало ТОВ «Технології для людей». Компанія є розробником цього програмного рішення. ConnectPRO дає можливість онлайн скористатися послугами перекладача жестової мови, який допоможе працівникам центру у спілкуванні з людьми з вадами слуху.

«Щодня люди з порушенням слуху стикаються з безліччю проблем – від спілкування з оточуючими та дзвінків по телефону до отримання належних послуг у державних установах. Украй важливо, щоб такі люди мали можливість поспілкуватися з юристом, отримати правову інформацію у повному обсязі, захистити свої права», – говорить директор Координаційного центру з надання правової допомоги Олексій Бонюк.

За даними World Health Organization, в Україні 2,1 млн людей мають вади слуху. Якість їхнього життя значною мірою залежить від подолання мовного бар’єру. У країні  щонайменше 400 тис. осіб володіють жестовою мовою. Для рішення мовних проблем людей з вадами слуху створений цілодобовий онлайн центр перекладачів жестової мови «Центр соціального супроводу нечуючих людей». За останні шість місяців було опрацьовано близько 35 тисяч відеодзвінків глухих та слабочуючих людей. Найчастіше люди просили допомогти їм при телефонному спілкуванні, викликати поліцію або швидку допомогу. Перекладачі також були потрібні під час візиту до лікаря та вирішення робочих питань.

Найближчим часом онлайн центр перекладачів жестової мови надаватиме ще одну послугу – оброблятиме відеодзвінки людей з порушенням слуху, що стосуються правових питань. Сурдоперекладачі озвучуватимуть їх операторові єдиного контакт-центру системи БПД за номером 0 800 213 103. Потім перекладатимуть надану правову консультацію мовою жестів.

На спрощення доступу людей з порушенням слуху до отримання правової допомоги буде спрямований меморандум про співпрацю між Координаційним центром, Всеукраїнською громадською організацією інвалідів «Українським товариством глухих» та ТОВ «Технології для людей», підписання якого заплановано незабаром. Зокрема, передбачається реалізація низки проектів та ініціатив, спрямованих на забезпечення захисту прав та соціальних гарантій, передбачених законодавством України для осіб з інвалідністю зі слуху.

«Технології для людей» — компанія-розробник сервісів та програмних рішень для людей з порушенням слуху. За 3 роки існування створила 5 додатків для вирішення різноманітних проблем нечуючих, які схвально зустріли в найбільших університетах світу. Команда має у своєму штаті 15 співробітників і займається розвитком контактного центру перекладачів жестової мови та працює над новими програмами для вирішення проблем комунікації між чуючими та нечуючими людьми.