02-06-200500:00

Правова освіта населення – шлях до правової культури суспільства

Пріоритетними напрямами державної політики на сучасному етапі є виховання правової культури та формування правосвідомості громадян, розвиток правової освіти населення. Функцію координації діяльності органів виконавчої влади щодо правової освіти громадян та її методичного забезпечення покладено на Міністерство юстиції України та його територіальні управління.

Як повідомила прес-службі заступник Міністра юстиції України Лідія Горбунова, нещодавно на базі Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників юстиції відбувся семінар для спеціалістів обласних управлінь юстиції. На семінарі присутні проаналізували стан правоосвітньої діяльності управлінь юстиції та міжвідомчих рад з правової освіти населення. Розглядалися проблемні питання та шляхи вдосконалення правового інформування населення у засобах масової інформації, здійснення правороз`яснювальної та правовиховної роботи у навчальних закладах. Порушувались також питання організації роботи громадських приймалень, які покликані надавати безкоштовну правову допомогу малозабезпеченим верствам населення. Присутні юристи обговорили, як ефективніше проводити конференції, семінари, симпозіуми з питань підвищення правових знань. Відзначалося, що актуальними є питання організації співпраці органів юстиції з Центрами соціальних служб для молоді щодо виховання правової культури, запобігання дитячої безпритульності, бродяжництва, жебрацтва, попередження підліткової злочинності. В центр уваги учасників семінару потрапило і питання вивчення, узагальнення та поширення позитивного досвіду правоосвітньої діяльності, її методичного забезпечення.

Окрім фахівців-практиків у галузі правоосвітньої діяльності, на семінарі виступили представники наукових установ, громадських організацій, навчальних закладів тощо. У виступах наголошувалося на необхідності створення правничих інституцій, які б сприяли професійному становленню та набуттю досвіду молодими працівниками.

За підсумками навчання проведено “круглий стіл” з питань реалізації Національної програми правової освіти населення та її фінансування.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 279-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua