01-11-202309:00

Представники Мін’юсту провели зустріч із делегацією США

Заступниця Міністра юстиції України Ірина Мудра та заступник Міністра юстиції з питань державної виконавчої служби Андрій Гайченко провели робочу зустріч з представниками Міністерства юстиції США, Міністерства торгівлі США та Федерального Бюро Розслідувань США з метою обговорення питань санкційної політики та співробітництва у галузі судової експертизи. З української сторони у зустрічі також взяли участь представники Міністерства закордонних справ України та Київського науково-дослідного інституту судових експертиз.

Мін’юст активно співпрацює з ФБР США у питаннях щодо розслідування та притягнення до відповідальності іноземних компаній, що сприяють безперешкодному постачанню товарів подвійного використання до росії в обхід запроваджених санкцій. Зазначені товари використовуються рф для розвитку власного військово-промислового комплексу. Поширеною практикою з боку рф є ввезення чипів, мікропроцесорів, запчастин через треті країни, що ускладнює можливість відслідковувати процеси ланцюгів постачання. Окрему увагу було приділено питанню обмеження доступу росії до передових технологій, які використовуються країною-агресором у війні проти України.

«На жаль, до сьогодні нам доводиться знаходити фрагменти різних типів озброєння, зокрема уламків ракет та дронів, які містять в собі іноземні комплектуючі – як у місцях перебування цивільних осіб, так і військових», – зауважив Андрій Гайченко. Також заступник Міністра юстиції з питань державної виконавчої служби розповів про те, що українські експерти  у співпраці з групами іноземних фахівців активно працюють у сфері розслідування воєнних злочинів в Україні.

Обговорили питання, що стосуються ведення санкційної політики. Зокрема, сторони відмітили, що існує потреба у розширенні переліку суб’єктів, що підпадають під санкції проти осіб та підприємств, які фінансово підтримують вторгнення росії.

За словами Ірини Мудрої, незважаючи на те, що конфіскація російських активів є доволі складним процесом, Україна реалізує певні кроки на шляху до стягнення в дохід держави активів, що належать фізичним або юридичним особам, а також активів, якими вони можуть прямо чи опосередковано розпоряджатися.

Упродовж зустрічі сторони також обговорили виклики, які пов’язані з впровадженням правових механізмів для блокування й конфіскації російських активів з метою використання останніх для виплат репарацій постраждалим та задля відновлення України. Забезпечення відшкодування збитків, завданих рф потребує юридичного підґрунтя та створення компенсаційного механізму.

«Якщо ми говоримо про конфіскацію російських активів за кордоном, то при вилученні активів, які знаходяться під юрисдикцією іноземних держав, важливо встановити зв’язок власників таких активів із країною-агресором», – зазначила заступниця Міністра юстиції України.

Українська сторона подякувала міжнародним партнерам за непохитну підтримку в боротьбі України проти російській агресії. У свою чергу представники іноземної делегації висловили вдячність за сприяння в організації візиту та покладають сподівання на майбутнє співробітництво з Україною у сфері розслідування злочинів, вчинених рф, а також співробітництво з питань санкційної політики й визначення механізмів використання російських активів для відбудови України.

Фотоматеріали за посиланням:  https://minjust.gov.ua/galleries/predstavniki-minyustu-proveli-zustrich-iz-delegatsieyu-ssha-kiiv-31-jovtnya-2023-roku