13-09-200400:00

Прем‘єр-міністр доручив керівництву Мінпаливенерго, головам Донецької та Луганської держадміністрацій скоординувати роботу із Мін‘юстом по безумовному виконанню судових рішень щодо погашення зарплатних боргів попередніх років

Міністр юстиції України Олександр Лавринович звернувся із листом до Прем′єр-міністра України Віктора Януковича, у якому наголосив, що виконання судових рішень по погашенню боргів із зарплат підприємств вугільної галузі у Донецькій та Луганській областях “викликає серйозне занепокоєння”. Міністр юстиції повідомив главу уряду, що Міністерство юстиції потребує допомоги з активізації роботи відповідальних органів влади для погашення боргів по заробітній платі у строки, визначені урядом.

Як зазначається у листі, станом на 1 вересня 2004 року у Донецькій області заборгованість по зарплатах та інших виплатах, пов′язаних із трудовими правовідносинами, складала понад 138 млн. гривень, що мали бути повернуті майже 56 тисячам осіб. В Луганській області борги цієї категорії складали понад 31 млн. гривень на користь майже 29 тисяч осіб.

Як повідомив Міністр юстиції України Олександр Лавринович, в результаті звернення Прем′єр-міністр України доручив Міністру палива та енергетики Сергію Тулубу, а також головам Донецької облдержадмінстрації Анатолію Близнюку та Луганської Олександру Єфремову вжити всіх необхідних заходів для виконання судових рішень по безумовному погашенню заборгованості із зарплат та інших соціальних виплат працівникам підприємств вугільної галузі. Віктор Янукович взяв під особистий контроль ситуацію із виконанням в цих регіонах судових рішень вказаної категорії.

Як повідомлялося, підприємства вугільної галузі Донецької та Луганської області є найбільшими боржниками в країні щодо виплат боргів із зарплат та інших соціальних виплат. Виконання понад 90% із залишку судових рішень цієї категорії ускладнено дією Закону України “Про введення мораторію на примусову реалізацію майна”, який був введений в 2001 році та заборонив реалізацію майна підприємств, в статутному фонді яких є понад 25% державної власності.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua