13-12-200400:00

Президент подав на ратифікацію до BP договір між Україною і Таджикистаном про передачу осіб, засуджених до позбавлення волі

Президент України Леонід Кучма подав на ратифікацію до парламенту Договір між Україною і Таджикистаном про передачу осіб, засуджених до позбавлення волі, для подальшого відбування покарання. Проект закону про ратифікацію Договору, розроблений Міністерством юстиції України, зареєстровано в українському парламенті 9 грудня.

Договір про передачу осіб, засуджених до позбавлення волі, для подальшого відбування покарання був розроблений та парафований Міністерством юстиції України та підписаний 2 квітня 2004 року під час візиту до Таджикистану міністра закордонних справ України Костянтина Грищенка.

Це перший двосторонній державний договір між Україною та Таджикистаном у правовій сфері. Згідно з договором надається можливість громадянам, засудженим іноземним судом, відбувати покарання в державі свого громадянства. Договір передбачає передачу засудженого на добровільних засадах, тобто лише з його згоди. Підставою для порушення процедури про передачу засудженого країні, чиїм громадянином він є, може стати лише його особиста заява, або заява його близьких чи законного представника. Дія договору поширюватиметься також на осіб, що були засуджені судами сторін до набуття чинності договору.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua