13-12-200400:00

Президент пропонує парламенту ратифікувати договори між Україною і Іраном про правову допомогу в цивільних і кримінальних справах та про передачу засуджених осіб

Президент України Леонід Кучма подав на ратифікацію до парламенту Договори між Україною і Іраном про правові відносини та правову допомогу в цивільних і кримінальних справах та про передачу засуджених осіб. Проекти Законів про ратифікацію Договорів, що розроблені Мін‘юстом, зареєстровано в парламенті 9 грудня.

Договори між Україною і Ісламською Республікою Іран про правові відносини та правову допомогу в цивільних і кримінальних справах та про передачу засуджених осіб розроблено та парафовано Міністерством юстиції України. Підписано 11 травня 2004 року під час офіційного візиту міністра юстиції України Олександра Лавриновича до Ірану.

Договір про правові відносини та правову допомогу в цивільних і кримінальних справах захищатиме особисті та майнові права громадян, а також юридичних осіб двох країн. Зокрема, юридичні та фізичні особи двох країн отримують право пред`являти позови, звертатися до органів юстиції - в суди, прокуратуру, нотаріальні контори тощо.

Відповідно до положень договору, установи юстиції України та Ірану надаватимуть один одному правову допомогу у цивільних та кримінальних справах. Зокрема, щодо встановлення місця знаходження осіб, розшуку і арешту майна, одержаного злочинним шляхом, визнання і виконання судових рішень та надання відомостей про судимості осіб.

Договір про передачу засуджених осіб передбачає передачу засудженого іншій стороні - учаснику договору, але лише у разі, якщо засудженим або його представником буде висловлена згода, а також якщо згоду щодо передачі засудженого висловлять держава винесення вироку та держава виконання вироку. Сторони мають право помилувати засудженого, застосувати амністію або зменшити міру покарання, відповідно до свого внутрішнього законодавства.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua