«Для простого українця це означає, що зі свого мобільного телефону кожен з нас зможе зареєструвати компанію, підписати будь-який договір, направити відповідний запит і отримати будь-яку інформацію, яка стосується діяльності того чи іншого державного органу», - зазначив очільник Мін’юсту.
За його словами, завдяки запуску нових сервісів вся активна діяльність малого і середнього бізнесу щодо комунікації з державними органами та партнерами може проходити з використанням звичайного смартфону. Без купи паперів, без спілкування з бюрократами, без корупційної складової.
Українці також зможуть отримати чимало позитивів при веденні міжнародного бізнесу.
«Прийняття даного законопроекту дає можливість українському бізнесу брати участь у тендерних закупівлях країн Європейського Союзу, які проводяться на електронних майданчиках», - додав Павло Петренко.
Він також зауважив: створення справжньої прозорої системи електронних комунікацій в українській державі дає Україні всі шанси стати однією з найпрогресивніших у сфері ІТ-держав.
«Ми маємо величезний потенціал спеціалістів. Ми маємо дуже потужну технічну і наукову базу. А найголовніше – ми маємо бажання українського Уряду запроваджувати ці технології у повсякденному житті», - заявив очільник Мін’юсту.
При цьому він публічно звернувся до колег з Верховної Ради з проханням наступного сесійного тижня підтримати даний законопроект.
«У такому випадку ми вже до кінця року матимемо реальний результат. І оператори мобільного зв’язку, і українські банки вже заявили про готовність повноцінно запроваджувати ці системи. Так само ми зможемо всі прописані у законопроекті інструменти імплементувати в життя державного службовця. А Міністерство юстиції буде піонером у цьому напрямку», - резюмував Павло Петренко.
Заступник Міністра юстиції Гія Гецадзе у свою чергу наголосив, що цей законопроект не має бути предметом для конкуренції між політичними силами.
«Розроблений законопроект стимулюватиме створення нових робочих місць в нашій країні. Адже ми всі знаємо, що робочі місця створює бізнес. А для того, щоб бізнес міг це робити, ми маємо спрощувати життя нашим підприємцям. І цей закон має на меті саме спрощення процедур спілкування з державою і партнерами, а також дає можливість зекономити на витратах при вчиненні тих чи інших дій», - сказав він.