10-06-200500:00

Прийняття Закону України „Про нормативно-правові акти” сприятиме впорядкуванню нормотворчої діяльності суб’єктів нормотворення

Проект Закону України „Про нормативно-правові акти” знаходиться на розгляді у Кабінеті Міністрів України. Як повідомила прес-службі заступник Міністра юстиції Лідія Горбунова, необхідно закріпити коло суб’єктів нормотворення, наділених повноваженням видавати „відомчі нормативно-правові акти”, визначити вимоги до таких актів, питання, що підлягають врегулюванню „відомчими нормативно-правовими актами”.

Закон України “Про нормативно-правові акти” має також визначити види і юридичну силу таких нормативно-правових актів. Також Закон має передбачити порядок здійснення державної реєстрації нормативно-правових актів: подання нормативно-правових актів на державну реєстрацію, проведення правової експертизи та державної реєстрації. Закон має передбачити засади підготовки „відомчих нормативно-правових актів”, у тому числі обговорення населенням, прийняття та набрання чинності, порядок їх тлумачення, обліку і систематизації.

Крім того, Закон має передбачити порядок правової експертизи та державної реєстрації нормативно-правових актів органів місцевого самоврядування. Це сприятиме усуненню прогалин і суперечностей в нормативно-правових актах та їх неухильному виконанню всіма органами державної влади і громадянами.

За словами Лідії Горбунової, необхідно прискорити прийняття Закону України „Про внесення змін і доповнень до Кодексу України про адміністративні правопорушення”. Цим Законом буде передбачено адміністративну відповідальність посадових осіб за порушення законодавства про державну реєстрацію нормативно-правових актів, зокрема спрямування до виконання незареєстрованих нормативно-правових актів та актів, у державній реєстрації яких відмовлено, а також за встановлення правових норм листами й телеграмами.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 279-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua