07-06-201814:38

Пробація - найголовніший елемент пенітенціарної системи

Про це заявив заступник Міністра юстиції України Денис Чернишов під час Круглого столу міжнародних партнерів у сфері пробації, який сьогодні відбувся у столиці.

За словами Дениса Чернишова, подібні заходи є ефективним майданчиком для взаємодії з донорськими організаціями з метою вироблення єдиних напрямів співробітництва.

«Хочу подякувати Уряду Королівства Норвегії та Уряду Канади, які надають значну підтримку для реформування системи пробації в Україні», - наголосив заступник Міністра.

Також Денис Чернишов відзначив, що для Міністерства юстиції пріоритетними напрямами залучення донорської допомоги є реформування судової системи, пенітенціарної системи і системи пробації, виконавчого провадження тощо.

«Сподіваюсь, завдяки сьогоднішньому заходу ми зможемо скоординувати наші дії стосовно реформування системи пробації в Україні. Пробація, на мою думку, - найголовніший елемент пенітенціарної системи; країна відрізняє пробацію, визначає та визнає рівень користі системи пробації для країни та суспільства в цілому», - додав Денис Чернишов.

Метою координації донорської допомоги є створення єдиної системи управління процесами залучення і моніторингу міжнародної технічної допомоги в Міністерстві юстиції України, підпорядкованих установах та державних підприємствах Мін’юсту для ефективного використання міжнародної технічної допомоги з урахуванням пріоритетів Уряду, стратегічних документів, а також відповідних заходів, завдань і цілей паспортів реформ.

«Матриця донорів є основним механізмом координації міжнародної технічної допомоги. Основою для побудови матриці донорів є паспорти реформ у сфері юстиції та плани реалізації паспортів реформ. Матриця донорів міститиме інформацію стосовно покриття проектами міжнародної технічної допомоги заходів планів реалізації паспортів реформ, а також тривалість у часовому проміжку покриття того чи іншого заходу плану реалізації паспорту реформ», - зазначив Денис Чернишов.

Як відзначив заступник Міністра, завдяки активній співпраці з норвезькими і канадськими партнерами у сфері реформування системи пробації вже досягнуто вагомих результатів. Зокрема, розроблено паспорт реформи пенітенціарної системи, здійснюється вдосконалення нормативно-правового забезпечення діяльності органів пробації (подано пропозиції до низки законів та підзаконних актів, зокрема проекту Закону України «Про пенітенціарну систему», Кримінально-виконавчого кодексу тощо), розроблено пробаційні інструменти, методики та програми, ведеться робота стосовно створення належного кадрового забезпечення органів пробації.

«Розроблено навчальний курс для керівників пробації з питань ефективного менеджменту та комунікації; розроблено цільову програму «Програма профілактики рецидивної злочинності та правопорушень»; розроблено шість проектів пробаційних програми для дорослих та неповнолітніх суб’єктів пробації з урахуванням гендерних особливостей; корекційно-профілактичну програму для індивідуальної роботи з неповнолітніми; навчально-методичний посібник «Методики та інструменти роботи з неповнолітніми, які перебувають у конфлікті з законом. Це колосальна робота і ми дуже вдячні нашим партнерам», - відзначив Денис Чернишов.

Міністерство юстиції України, за словами заступника Міністра, у відповідності до своїх стратегічних цілей та пріоритетів продовжуватиме співпрацю із донорами у сфері реформування пробації. Зокрема, щодо зменшення кількості покарань, пов’язаних з позбавленням волі; удосконалення нормативно-правової бази у сфері діяльності служби пробації; розширення інституційної спроможності недержавного сектору у сфері апробаційної діяльності; удосконалення управління персоналом пробації; відпрацювання механізму підготовки та впровадження досудової доповіді, інструментів оцінки ризиків і потреб та індивідуального супроводу; застосування заходів на основі об’єктивних показників для зменшення кількості скоєння повторних злочинів; покращення матеріально-технічного забезпечення органів пробації тощо.

 

Фотоматеріали за посиланнями: https://minjust.gov.ua/galleries/krugliy-stil-mijnarodnih-partneriv-ukraini-u-sferi-probatsii-kiiv-07-chervnya-2018-roku