03-06-200500:00

Проблемні питання надання безоплатної правової допомоги стали предметом обговорення на засіданні “круглого столу”

Про забезпечення державних гарантій надання кожному безоплатної правової допомоги йшлося на засіданні “круглого столу” 2 червня 2005 року в конференц-залі готелю “Національний”. Обговорювались питання реального стану надання безоплатної правової допомоги в Україні та можливі шляхи реформування цієї системи з урахуванням міжнародного досвіду. На “круглому столі” були присутні народні депутати України, представники громадських організацій, іноземних посольств, донорських організацій, члени Спілки адвокатів України, працівники Міністерства юстиції України.

Заступник Міністра юстиції України Інна Ємельянова доповіла про ситуацію у сфері надання безоплатної правової допомоги громадянам у цивільних, адміністративних та кримінальних справах. На сьогодні основною причиною неефективності надання безоплатної правової допомоги у кримінальному процесі є низький розмір оплати праці адвоката. В усіх адміністративно-територіальних одиницях через відсутність адвокатських об’єднань виникають складності з призначеннями адвокатів. Існує також і психологічна проблема недовіри до якості правової допомоги, що надається безоплатно. Як зазначила Інна Ємельянова, попри значну кількість малозабезпечених громадян, які потребують правової допомоги, українське законодавство не передбачає надання безоплатної допомоги у цивільному та адміністративному процесах. Це не узгоджується з прецедентною практикою Європейського суду з прав людини, Європейськими та світовими стандартами. До того ж відсутня законодавчо визначена система механізмів та організації надання безоплатної правової допомоги.

На засіданні “круглого столу” директор Центру правової реформи і законопроектних робіт при Міністерстві юстиції України Олена Семьоркіна представила учасникам перспективи реформування інституту безоплатної правової допомоги в Україні та основні елементи майбутніх реформ.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 279-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua