20-01-200300:00

Проект ювенальної юстиції впроваджуватиме в Україні ЮНІСЕФ та Міністерство юстиції України

Проект впровадження ювенальної юстиції в Україні обговорювався 20 січня 2002 року на зустрічі Міністра юстиції України Олександра Лавриновича з представником ЮНІСЕФ в Україні Джерелі Хартлі.

Як повідомив представник ЮНІСЕФ, проект реалізовуватиметься в рамках нової трирічної програми співпраці з Урядом України. Джерелі Хартлі поінформував Міністра юстиції, що протягом найближчих тижнів Україну відвідає спеціальний міжнародний консультант, який після ознайомлення з ситуацією в Україні складе конкретний план дій в сфері ювенальної юстиції. Представник ЮНІСЕФ також висловив думку про необхідність залучення до проекту інших партнерів, зокрема - Державного комітету України у справах сім\'ї та молоді.

Міністр юстиції України Олександр Лавринович підкреслив важливість напрямку ювенальної юстиції в Україні. "На жаль, сьогодні ця сфера стала для України більш актуальною, ніж раніше. Кількість правопорушень і чисельність потенційних груп ризику у підлітковому віці останніми роками зросла. Ми маємо максимально врахувати права дітей, підлітків, маємо захищати можливість реалізації їх людських прав до набуття повноліття, а також створювати необхідні умови соціальної адаптації і можливості захисту під час кримінального переслідування для тих груп дітей і підлітків, які переступають межу закону" - заявив український Міністр.

Коментуючи результати зустрічі Олександр Лавринович заявив, що мова не йде про внесення змін до українського законодавства, оскільки В Україні є "достатня нормативна база по забезпеченню кроків для тісної співпраці з ЮНІСЕФ в сфері ювенальної юстиції". За словами Міністра, мова йде про окремі пілотні проекти. Зокрема, про апробацію підходів, які реалізуються в сфері ювенальної юстиції в інших країнах та пристосування їх до українських реалій. "Нам потрібно стикування підходів, оскільки в Україні немає повної уніфікації в цьому напрямку з іншими державами." - заявив Міністр юстиції.

За словами Джерелі Хартлі, протягом найближчих місяців ЮНІСЕФ представить в Україні щонайменше три проекти по співпраці в сфері ювенальної юстиції.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua