12-01-200500:00

Протягом 2005 року Мін‘юст виставить на публічне обговорення 4 проекти законів

Протягом 2005 року Міністерство юстиції України представить для публічного обговорення 4 проекти законів України. Як повідомив Міністр юстиції України Олександр Лавринович, запланованими до обговорення законопроектами пропонуватиметься правове врегулювання окремих сфер господарських відносин в країні. Проекти законів буде оприлюднено в Інтернеті на веб-сайтах Міністерства юстиції та його територіальних управлінь.

Зокрема, повідомив Міністр, до обговорення буде запропонований проект Закону України „Про державні підприємства", розроблений Мін'юстом за участю Мінекономіки, Мінфіну, Мінпромполітики, Фонду державного майна та Державної податкової адміністрації. Планується, що законодавчим актом буде визначено регламент створення в Україні державних комерційних і казенних підприємств, а також засади їх діяльності, порядок управління, режим майна тощо. Законопроект буде виставлений для публічного обговорення наприкінці весни – початку літа поточного року.

Протягом цього ж періоду Мін'юст запропонує для обговорення проект закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення кола осіб, які можуть ініціювати порушення справи про банкрутство та розширення переліку обставин, за яких боржник зобов'язаний самостійно порушити справу про банкрутство. Законопроект буде розроблено за участю Фонду держмайна, Мінекономіки, Мінфіну, Державної податкової адміністрації (ДПА), а також Держкомісії з цінних паперів та фондового ринку (ДКЦПФР).

Восени Міністерство юстиції запропонує до публічного обговорення законопроект „Про державні акціонерні товариства, а також проект закону „Про публічні торги", , розроблені за участю Фонду держмайна, Мінекономіки, Мінфіну, ДПА та ДКЦПФР. Перший має визначити порядок створення державних акціонерних товариств, засад їх діяльності, управління ними, режим майна тощо. Другий – встановить єдині вимоги щодо проведення прилюдних торгів, аукціонів, конкурсів.

Як зазначив Олександр Лавринович, указані проекти законів є регуляторними актами, тобто такими що встановлюють, змінюють чи скасовують норми права у сфері господарських відносин. Відповідно до Закону України „Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності", що був ухвалений у вересні 2003 року, такі акти повинні виноситися до публічного обговорення. Мета такого обговорення, пояснив міністр, запобігти ухваленню, зокрема, економічно недоцільних регуляторних актів, а також підвищити ефективність розвитку в країні господарської діяльності.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua