23-11-201609:59

Реформа пенітенціарної системи має зробити її більш економічно доцільною та наближеною до людини, - Денис Чернишов

«Ми маємо змінити обличчя системи. Людські цінності, які у нас в пенітенціарній сфері далеко не завжди були на перших ролях, ми маємо зробити пріоритетними. Ми повинні не карати людину, а ресоціалізувати її. Тому, головне питання, яке ми маємо ставити в нашій роботі: чи людина, яка виходить із закладів пенітенціарної системи, пройшла процес виправлення і усвідомила свої помилки, чи вона вийшла на волю розлючена і невдоволена всім навкруги. Це ті завдання, які переді мною в рамках проведення реформи поставив Міністр юстиції Павло Петренко», - зазначив він.

За його словами, нині вже почали працювати 3 нові підрозділи в Міністерстві юстиції, які прийшли на зміну ліквідованій Державній пенітенціарній службі України. Було проведено прозорий відбір до відповідних департаментів. Також буде укрупнюватися структура нової служби – замість обласних управлінь у кожному регіоні буде створено 6 міжрегіональних управлінь, куди також за відкритими і прозорими конкурсами буде набрано співробітників.

«Конкурси проходили за участю міжнародних та українських експертів на високому рівні, що дало можливість виявити і фаховий рівень людей, які прийшли на конкурс, і їх здатність виконувати поставлені реформою завдання. Процес ліквідації ДПтСУ буде закінчено планово до кінця цього року», - наголосив Денис Чернишов.

Він також звернув увагу на те, що при реформуванні системи робиться ставка на розбудову повноцінної системи пробації. Цей процес перебуває на контролі особисто в очільника Мін’юсту.

«З одного боку ми будемо працювати над тим, щоб суд за можливості давав вирок без ув’язнення особи, і працюватимемо з такою особою. З іншого – за 6 місяців до звільнення ув’язненого працівники системи активно включатимуться в його життя, надаватимуть психологічну підтримку, допоможуть з пошуком роботи та житла. Це великий комплекс робіт, який ми маємо опанувати», - наголосив він.

Разом з тим, за участю міжнародних донорів, які надали нам ліки і тестові системи, вже вдалося взяти під контроль захворювання, які поширені всередині системи, наприклад ВІЛ та туберкульоз.

Ще одним важливим напрямком є вирішення проблеми недостатньої наповненості установ. Дане питання вимагає серйозного підходу, який дасть можливість провести ефективне перекомплектування закладів утримання ув’язнених задля економії державних коштів. Окрім того, в рамках реформи буде проведена роботи з підвищення ефективність виробництв, які існують на базі установ.

«Ми маємо кілька ефективних підприємств і їхній досвід ми будемо поширювати на всю систему. Якщо це буде не можливо будемо такі підприємства перепрофільовувати або закривати», - сказав Денис Чернишов.