08-10-200400:00

Рішення Європейського суду з прав людини виконуються в Україні у стовідсотковому обсязі

7 жовтня в електронних засобах масової інформації з’явилося повідомлення про те, що в Україні не виконуються рішення Європейського суду з прав людини, зокрема, рішення, винесене Європейським судом на користь Анатолія Войтенка 29 червня 2004 року. У цьому зв‘язку Міністерство юстиції України вважає за необхідне заявити наступне.

Станом на 8 жовтня 2004 року Уряд України не отримав офіційного підтвердження секретаря палати про набуття рішенням в справі „Войтенко проти України” статусу остаточного. В зв’язку із цим перебіг тримісячного терміну, наданого державі для виконання вказаного рішення, ще не розпочався.

Не зважаючи на це Міністерство юстиції України вже сьогодні може стверджувати, що це рішення буде виконано так само, як і інші винесені рішення Європейського суду з прав людини, в строк, передбачений Конвенцією про захист прав і основних свобод людини.

Як повідомила Заступник Міністра юстиції України Валерія Лутковська, рішення Європейського суду з прав людини підлягають виконанню протягом трьох місяців з дати набуття ними чинності. Згідно з пунктами 2 та 3 § 2 статті 44 Конвенції про захист прав і основних свобод людини рішення палати стає остаточним через три місяці від дати постановлення рішення, якщо клопотання про передання справи на розгляд Великої палати не було заявлено; або якщо колегія Великої палати відхиляє клопотання про передання справи на розгляд Великої палати. Про те, чи набуло рішення палати Європейського суду з прав людини статусу остаточного, сторонам повідомляє секретар палати.

Саме це і було зазначено в пункті (а) §5 резолютивної частини рішення Європейського суду з прав людини, винесеного на користь п. Войтенка - „протягом трьох місяців від дати, коли рішення стане остаточним відповідно до § 2 статті 44 Конвенції, держава – відповідач має сплатити заявникові суму, що складає 2 000 Євро на відшкодування немайнової шкоди та 33, 29 Євро на відшкодування витрат, пов’язаних із провадженням в Суді, ...”

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua