26-11-200400:00

Щодо порядку та процедури проведення перевиборів Президента України

У зв'язку із забороною Верховного Суду України публікувати результати виборів до закінчення розгляду скарги на офіційні результати Центральної виборчої комісії, до Міністерства юстиції України надходять численні запити як засобів масової інформації, громадських об'єднань, політичних партій, так і громадян України з приводу законодачого механізму проведення перевиборів Президента України, а також процедури призначення таких перевиборів. У цьому зв'язку Міністр юстиції України Олександр Лавринович повідомив прес-службі Мін'юсту наступне:

Повторні вибори призначаються в строки та згідно з процедурою, визначеною Законом України Про вибори Президента України (18 березня 2004 року N 1630-IV)

Згідно із Законом, повторні вибори Президента України проводяться якщо до виборчого бюлетеня для голосування було включено не більше двох кандидатів на пост Президента України і жодного з них не було обрано.

Повторні вибори Президента України відбуваються в останню неділю дев'яностоденного строку з дня прийняття постанови Верховної Ради України про призначення повторних виборів.

Постанова Верховної Ради України про призначення повторних виборів приймається не пізніш як на п'ятнадцятий день після дня внесення до Верховної Ради України відповідного подання Центральної виборчої комісії.

Виборчий процес повторних виборів Президента України розпочинається наступного дня після офіційного опублікування постанови Верховної Ради України про їх призначення.

Повторні вибори Президента України проводяться тими ж територіальними та дільничними виборчими комісіями на тих же виборчих дільницях, що діяли під час останніх. У разі необхідності зміни у складі виборчих комісій здійснюються у порядку, передбаченому цим Законом.

Повторне висування кандидатів та подання документів до ЦВК закінчується за сорок п'ять днів до визначеного дня повторних виборів.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua