31-10-200500:00

Сергій Головатий: один із найважливіших інструментів забезпечення верховенства права в Україні - адвокатура

„Нова правова система України – все ще перебуває у стадії становлення. Адвокатура як один із найважливіших інструментів забезпечення верховенства права і досі не створена в Україні відповідно до вимог незалежної та самоврядної професії". Про це Міністр юстиції України Сергій Головатий заявив у своєму виступі перед учасниками міжнародного семінару на тему „Реформування адвокатури та системи надання безоплатної правової допомоги в Україні". Семінар триватиме в Міністерстві юстиції України 31 жовтня та 1 листопада 2005 року.

„Після 10 років членства України в Раді Європи та конституційного закріплення інституту адвокатури в Україні й досі немає незалежної професійної самоврядної організація правників", - наголосив на проблемі Міністр. „Тому інститут української адвокатури поряд з іншими нереформованими інститутами правової системи, такими, зокрема, як слідство та обвинувачення, за умов відсутньої тривалий час системи адміністративного судочинства, увіходить до того переліку проблем, що стоять перед українським суспільством у контексті становлення правової системи, яка б забезпечувала гарантії верховенства права".

На даний час, на думку Міністра, вирішення проблеми виходить на якісніший етап: у Верховній Раді України зареєстровано новий Проект Закону України „Про адвокатуру". Найближчим часом його має розглянути профільний комітет. Міністр юстиції повідомив, що після того, як законопроект пройде перше слухання, буде ініціовано широке громадське обгорення законопроекту в Україні із залученням представників адвокатської професії. Відповідно, законопроект буде надіслано і до Ради Європи для експертизи. Поради експертів будуть взяті до відома, коли проект готуватимуть до другого читання.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 271-16-76
E-mail: press@minjust.gov.ua