03-08-202216:10

Сергій Орлов: Мін’юст отримав підтримку для розвитку ІТ-інфраструктури та електронних реєстрів

Усі державні органи, установи, підприємства та організації покладаються на електронні реєстри для того, щоб продовжувати працювати. Зберігання даних лише в паперовому вигляді, однак, наражає їх на великий ризик втрати від пожежі, стихійних лих, а в Україні – війни. Саме тому Програма розвитку ООН (ПРООН), тісно співпрацюючи з Міністерством юстиції України, Міністерством цифрової трансформації України та за підтримки уряду Швеції, поставила пріоритет підтримки електронних реєстрів державних органів.

Міністерство юстиції України досягає значного прогресу в оновленні своєї ІТ-інфраструктури та цифровізації доступу до найважливіших документів. Заступник Міністра юстиції України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Сергій Орлов зазначив, що Україна спрощує доступ до великої кількості державних послуг, переходячи в режим paperless, тобто режим без паперів.

«Ми для себе визначаємо це як відсутність зайвих непотрібних довідок, які отримує громадянин при комунікації з державою. Тим більше, що через війну чимало українців втратили свої документи, або вони були пошкоджені», - зазначив заступник Міністра.

Сергій Орлов зазначив, що нещодавно Мін’юст, наприклад, спростив процедуру отримання дублікатів свідоцтв про реєстрацію актів цивільного стану та витягів з Державного реєстру актів цивільного стану громадян. Відтепер замовити їх можна на порталі Дія. Крім того, міністерство підвищує якість даних Єдиного реєстру засуджених та осіб, узятих під варту – одного з основних стовпів для розвитку системи пробації.

Міністерству стала на заваді застаріла ІТ-інфраструктура та відсутність сучасного комп’ютерного обладнання. Більшість робочих місць були обладнані застарілими настільними комп’ютерами, які державні службовці не могли взяти з собою під час частих переміщень до укриттів. Щоб допомогти їм подолати ці виклики, ПРООН за фінансової підтримки уряду Швеції надала нове обладнання та технічну підтримку. Таким чином, за словами заступника Міністра, Мін’юст отримав підтримку для розвитку ІТ-інфраструктури та електронних реєстрів.

Виступаючи сьогодні на пресконференції у Києві, Сергій Орлов зауважив, що хоча міністерство досягло значного прогресу, попереду ще чимало завдань.

«Потрібно оцифрувати багато послуг, оновити законодавчу базу, упорядкувати роботу держреєстрів, постійно підвищувати рівень захисту даних, а також технічні можливості, – сказав він. – Саме з останнім нам неабияк допомагають міжнародні партнери», - наголосив він.

Заступниця Міністра юстиції України Олена Висоцька подякувала команді проєкту «Підтримка DIA», виконавцю проєкту Програмі розвитку ООН, а також партнеру з розвитку Уряду Королівства Швеція за надану підтримку щодо забезпечення Державної кримінально-виконавчої служби України комп’ютерною технікою.

«На жаль ми зустрічаємось у доволі складний час для нашої держави. Російська військова агресія проти України поставила перед нами нові виклики, зокрема і щодо застосування інноваційних підходів у діяльності пенітенціарної системи. Ми все більше використовуємо інформаційні технології у повсякденній роботі. Але відсутність сучасного комп’ютерного забезпечення створювало значні проблеми. Завдяки підтримці наших міжнародних партнерів ми зможемо забезпечити співробітників ДКВС ноутбуками, що дозволить їм виконувати свої обов’язки швидше та ефективніше. Крім того, техніка використовуватиметься для ведення та наповнення Єдиного реєстру засуджених та осіб, узятих під варту, що дозволить оптимізувати робочі процеси, а також для впровадження системи планування ресурсів (ERM) у Державній кримінально-виконавчі службі України», - зауважила вона.

Керівник із розвитку електронних послуг у Міністерстві цифрової трансформації України Мстислав Банік підтримав слова свого колеги, додавши, що мета Уряду України – зрештою забезпечити онлайн-доступ до всіх без винятку державних послуг. «Але щоб усі електронні послуги працювали коректно, а державні органи були здатними їх ефективно надавати, потрібне відповідне оснащення», – сказав він.

«Здійснені за допомогою міжнародних партнерів закупівлі комп'ютерного обладнання дозволять посилити спроможність держорганів переводити свою роботу в електронну форму, покращувати внутрішні бізнес-процеси. Це полегшить роботу працівників і, як результат, спростить життя українців, які зможуть отримувати необхідні послуги швидко і зручно», – додав Мстислав Банік. 

Виконувачка обов'язків Постійної представниці ПРООН в Україні Манал Фоуані сказала, що зусилля уряду з оновлення та модернізації своєї ІТ-інфраструктури розпочалися кілька років тому та активізувалися в останні місяці, оскільки він прагне розширити діапазон державної підтримки та послуг під час війни. «Уряд прагне охопити та підтримати всіх українців у ці важкі часи, не залишивши нікого осторонь, – сказала вона. – Водночас через війну навантаження на бюджет не дозволяє достатньо фінансувати всі сфери, тому міжнародні партнери, такі як ПРООН та уряд Швеції, тут, щоб допомогти».

«Такі зразкові партнерства між Міністерством цифрової трансформації, Міністерством юстиції, ПРООН та Швецією демонструють, що, працюючи разом, ми можемо подолати багато перешкод у наших зусиллях, щоб краще служити народу України», – сказала Манал Фоуані.

 

Довідково

Усі зазначені закупівлі здійснені у межах проєкту «Цифрові, інклюзивні, доступні: Підтримка цифровізації державних послуг в Україні» (Проєкт підтримки Дія), що ПРООН в Україні реалізує за фінансової підтримки Швеції. «Проєкт підтримки Дія» розпочав роботу в 2021 році і спрямований на подолання цифрового розриву між поколіннями та різними соціальними групами. Його головна мета – підвищити доступність нових цифрових рішень, щоб кожен чоловік та жінка в Україні могли користуватися електронними послугами та ніхто не залишився поза увагою.

Фотоматеріали за посиланням: https://minjust.gov.ua/galleries/pres-konferentsiya-zmitsnennya-it-infrastrukturi-kraini-pid-chas-viyni-kiiv-03082022-roku