20-09-202316:45

Сергій Орлов про цифрове майбутнє українського правосуддя

Заступник Міністра юстиції України з питань цифрового розвитку, цифрової трансформації та цифровізації Сергій Орлов взяв участь у п'ятому форумі "Правосуддя та антикорупційна реформа", що відбувся 19-20 вересня у Молдові.

Основні теми для обговорення:

- діджиталізація та управління системою правосуддя

- взаємозв'язок існуючих платформ

- автоматизація судових процедур

- використання штучного інтелекту в системі правосуддя.

В рамках 4-ої панелі - Майбутнє правосуддя Сергій Орлов приєднався онлайн та повідомив своїх іноземних колег про українське ноу-хау – цифрові інструменти, що допомагають ставати все більш прозорими.

«Ландшафт державних систем тут, в Україні дуже широкий. Тільки Міністерство юстиції України є держателем понад 20 державних реєстрів, включаючи єдиний реєстр засуджених, єдиний реєстр юридичних осіб тощо. Окремо варто підкреслити єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему, яка підпорядковується державній судовій адміністрації», - повідомив Сергій Орлов.

Він також додав, що при Міністерстві юстиції за останні два роки розгорнуті дійсно великі автоматизовані сервіси, зокрема, у сфері реєстрації бізнесу - це автоматична реєстрація фізичної особи-підприємця та автоматична реєстрація товариства з обмеженою відповідальністю.

Заступник Міністра також розповів про найближче цифрове майбутнє: «ми також дивимося в бік використання генеративного штучного інтелекту, ми розуміємо, що потенційно – це сфера, де можливі великі зрушення юридичних технологій. Інструменти штучного інтелекту вже використовуються у різних частинах світу і є вже відомі успішні кейси його використання».