19-09-201815:05

Сергій Петухов: онлайн сервіси Мін’юсту стають більш прогресивними

Міністерство юстиції стало одним з перших відомств, яке успішно запровадило онлайн сервіси та технологію блокчейн. Про це сьогодні під час виступу на конференції «Blockchain&Bitcoin Conference Kyiv» повідомив заступник Міністра юстиції Сергій Петухов.

«У 2014 році, коли ми говорили про те, що вже за кілька років електронні сервіси та послуги стануть нормою для України, нас називали мрійниками та ідеалістами. Ніхто не вірив, що це можливо, адже екс-чиновники жили за радянськими бюрократичними традиціями і не бажали змін. Разом з колегами з Уряду ми розпочали цифрову революцію в Україні на рівні державних установ. Менш ніж за 5 років онлайн послуги стали майже нормою повсякденного життя прогресивних українців», - зазначив Сергій Петухов.

«Так само ми реалізували концепцію відкритих і прозорих онлайн аукціонів. Кілька років тому ми ліквідували одну з найбільших корупційних схем держави – сіру торгівлю арештованим майном, була створена сучасна Система електронних торгів арештованим майном СЕТАМ, нині – «OpenMarket», - поінформував присутніх заступник Міністра.

Наступник кроком стало запровадження блокчейн. Заступник Міністра юстиції нагадав, що 14 квітня 2017 року Державне агентство з питань електронного урядування України та американська компанія Bitfury – світовий лідер розвитку блокчейн – підписали меморандум про співпрацю. А у вересні минулого року Система електронних торгів арештованим майном «OpenMarket» провела перший у світі аукціон з використанням цієї технології.

«Сподіваюсь, що у майбутньому Україна переведе всю цифрову державну інформацію на блокчейн платформу. Серед пріоритетних напрямків – держреєстри, система житлово-комунального господарства, соцстрахування, система охорони здоров'я і енергетика. Наразі Мін’юст вже активно працює над впровадженням механізму блокчейн у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно», - резюмував Сергій Петухов.