04-06-201811:23

Сергій Петухов: Україна та ЄС обговорили питання юстиції, свободи та безпеки на щорічному засіданні Підкомітету у Брюсселі

В Брюсселі відбулося четверте щорічне засідання Підкомітету «Юстиція, свобода та безпека» Комітету Асоціації між Україною та ЄС.

Українську Делегацію очолив заступник Міністра юстиції України з питань європейської інтеграції Сергій Петухов. Делегацію ЄС очолив Голова підрозділу з питань двосторонніх відносин з країнами Східного партнерства Європейської служби зовнішньої діяльності Дірк Шубель. До складу Української делегації також увійшли представники Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Державної прикордонної служби України, Міністерства внутрішніх справ, Міністерства закордонних справ, Національного агентства з питань запобігання корупції та Генеральної прокуратури.

Сторони підкреслили важливість детального обговорення питань юстиції, свободи та безпеки та нового порядку денного ЄС-Україна у вище згаданих сферах. Вони привітали функціонування безвізового режиму між Україною та ЄС.

Делегація України презентувала документ щодо нового Плану дій з юстиції, свободи та безпеки між ЄС та Україною. Його детальніше розглянуть на  наступному засіданні Комітету асоціації Україна-ЄС. 

Сторони також обговорили імплементацію стратегії реформування правосуддя, реформи органів прокуратури, правоохоронних органів та судової системи.

Увагу приділили запобіганню та протидії корупції. Сергій Петухов наголосив на прогресі України в проведенні антикорупційної реформи, зокрема, процесі створення Вищого антикорупційного суду. Нагадаємо, законопроект вже схвалено у першому читанні і наразі тривають фінальні обговорення щодо прийняття у другому читанні.

Україна та ЄС обговорили також питання міжнародного співробітництва, запобігання та протидії організованій злочинності, кіберзлочинності, протидії торгівлі людьми, боротьбі з відмиванням коштів та фінансуванням тероризму. Сергій Петухов зазначив, що Україна висловлює вдячність ЄС за продовження санкційної політики проти держави-агресора, а також висловив стурбованість та необхідність розслідувати участь європейських компаній у будівництві Керченського мосту.