07-12-201710:00

Сергій Шкляр: Мін'юст забезпечив виплату 2,1 млрд грн аліментів

Міністерство юстиції продовжує реалізацію комплексної реформи примусового виконання рішень, спрямовану на підвищення ефективності діяльності органів та осіб, які здійснюють примусове виконання. Про це, презентуючи результати роботи державної виконавчої служби за 11 місяців цього року, повідомив заступник Міністра юстиції з питань виконавчої служби Сергій Шкляр.

«З метою вирішення однієї з найгостріших соціальних проблем – виконання рішень про стягнення аліментів, органами державної виконавчої служби з початку року забезпечено сплату 2,1 млрд грн аліментів на користь 560 тисяч   дітей. Найбільші суми стягнуто з боржників у Дніпропетровській, Донецькій та Запорізькій областях», - повідомив заступник Міністра.

Він додав, що питання стягнення аліментів – одне з пріоритетних у роботі Мін'юсту. Про це свідчить і напрацьований Міністерством юстиції законопроект для посилення відповідальності злісних неплатників аліментів, борг яких перевищує 6 місяців. Наразі законопроект прийнято у першому читанні і сьогодні він повинен бути розглянутий Верховною Радою у другому читанні.

«Тисячі дітей, які не отримують аліментів, чекають на голоси народних депутатів. Впевнений, Закон, який надасть можливість всім українським дітям отримати захист держави, буде прийнятий Парламентом у другому читанні», - зауважив Сергій Шкляр.

Заступник Міністра юстиції також повідомив, що станом на 1 грудня державними виконавцями стягнуто з недобросовісних роботодавців понад 325 млн грн заборгованості по заробітній платі, забезпечивши при цьому право на отримання зарплати 40 тисяч громадян.

Крім цього, з початку року державною виконавчою службою фактично повернуто до державної та комунальної власності 609 земельних ділянок загальною площею близько 25 тисяч гектарів.

За словами Сергія Шкляра, в результаті вже запроваджених змін, серед яких забезпечення мотивації державних виконавців, значно зросла кількість виконаних рішень. Про це свідчать показники стягнутого виконавчого збору, який за 11 місяців 2017 року склав понад 744 млн грн. Це на 130 млн грн. більше порівняно з аналогічним періодом минулого року.