13-04-201818:43

Сергій Шкляр очолив засідання штабів в Одесі

Заступник Міністра Сергій Шкляр очолив засідання регіональних штабів з ліквідації заборгованостей по аліментах і заробітній платі в Одесі, де перебуває з робочим візитом.

Під час засідань штабів було обговорено нові механізми тиску на неплатників аліментів та заходи щодо вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості по заробітній платі, а також озвучено результати роботи Міністерства юстиції та Головного територіального управління юстиції в Одеській області у цих напрямках.

За словами заступника Міністра Сергія Шкляра, з моменту дії Закону #ЧужихДітейНеБуває в Україні на користь дітей було стягнуто майже 580 млн грн аліментів, з них 241 млн грн – напряму завдяки обмеженням і новаціям цього Закону. 

«Мені приємно констатувати, що Одеська область є лідером зі стягнення боргів зі сплати аліментів за абсолютними показниками. Зокрема, з моменту дії Закону #ЧужихДітейНеБуває державними виконавцями в Одеській області забезпечено виплату дітям 51,6 млн грн аліментів. Це свідчить про активну і ефективну роботу представників системи юстиції регіону у відстоюванні прав дітей, які живуть в неповних сім'ях», - наголосив Сергій Шкляр. 

Він також додав, що Міністерство юстиції розробляє додаткові законодавчі ініціативи, які продовжать посилення тиску на неплатників аліментів. Зокрема, передбачається збільшення мінімального розміру аліментів; запровадження додаткових нарахувань на суму боргу в разі затримки виплат; притягнення до кримінальної відповідальності батьків, які ухиляються від виконання суспільно корисних робіт, та застосування санкцій до батьків-боржників перед дітьми-інвалідами. 

У свою чергу начальник Управління державної виконавчої служби ГТУЮ в Одеській області Дмитро Гумуржи повідомив присутнім, що виконавці Одещини активно виносять постанови про заборону виїзду за кордон, заборону керувати транспортними засобами і полювати. На сьогоднішній день складено 472 протоколи про вчинення боржником адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 183-1 КУпАП, судами винесено 41 постанову про накладення на боржника стягнення у вигляді суспільно корисних робіт, 11 боржників уже працевлаштовані. 

Під час засідання штабу з координації, моніторингу та контролю за станом виконання органами ДВС  стягнення заборгованості по заробітній платі та інших виплат, пов’язаних з трудовими правовідносинами заступник Міністра Сергій Шкляр повідомив присутнім про перші результати кампанії.

«Всього за тиждень нам вдалося стягнути з недобросовісних роботодавців 20,8 млн грн на користь 1855 працівників. А з початку року ця цифра складає 116 млн. грн. Ми бачимо, що це працює. Штаби, мобільні групи, оприлюднення антирейтингів підприємств-боржників дає свої результати. Усіма законними способами ми боремося з порушеннями трудових прав людей, і продовжуватимемо це робити», - підкреслив заступник Міністра. 

Сергій Шкляр наголосив, що разі виникнення будь яких перешкод з боку керівників підприємств-боржників під час виконання рішень про стягнення заборгованості по заробітній платі, необхідно невідкладно звертатись до Міністерства юстиції України для негайного реагування.

Під час одноденного робочого візиту заступник Міністра також вручив свідоцтва слухачам навчальних курсів з отримання знань у сфері примусового виконання судових рішень і рішень інших органів, які проходили на базі факультету Цивільної та господарської юстиції Національного університету «Одеська юридична академія». Для того, щоб стати приватними виконавцями, випускникам навчальних курсів ще потрібно за необхідності пройти стажування і скласти у Міністерстві юстиції кваліфікаційний іспит.